(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');

Wiele osób nie chce wydawać majątku na nasadkę do WC, która będzie potrzebna tylko na czas rehabilitacji po operacji. Przygotowaliśmy zestawienie wartych uwagi udogodnień, które pozwolą wygodniej korzystać z toalety np. podczas rehabilitacji po wstawieniu endoprotezy stawu biodrowego i nie obciążą nadmiernie domowego budżetu.

Nakładka podwyższająca na sedes to coraz częściej poszukiwana przez osoby starsze i niepełnosprawna pomoc łazienkowa. Jej zastosowanie ma na celu umożliwienie wygodnego korzystania z toalety osobom, dla których standardowej wysokości toaleta jest zbyt niska. W rezultacie takie osoby odczuwają lęk o swoje bezpieczeństwo, mają trudności z wstawaniem, skorzystanie z toalety stanowi dla nich wysiłek i wyzwanie. Czy można sobie wyobrazić, że tak podstawowa czynność może sprawiać nie lada problem? Warto zatem zadbać o komfort swój lub swoich najbliższych, aby umożliwić normalne funkcjonowanie i możliwość swobodnego korzystania z toalety. Ten problem może dotyczyć każdego, nie tylko seniora, czy osobę niepełnosprawną. Kłopoty z korzystaniem z toalety spotykają niekiedy kobiety w ciąży, czy młode osoby, które uległy wypadkom lub kontuzjom. Nasadka na sedes to także niemal obowiązkowa pozycja na liście zakupów osób przygotowujących się do operacji biodra.

Ze względów praktycznych i higienicznych pacjenci muszą do szpitala zabrać nakładkę, z której będą korzystać po operacji wstawienia endoprotezy biodra. Warto zatem rozeznać się w ofercie sklepów medycznych, które mają nasadki w swoim asortymencie. Względy praktyczne to wysokość – w zależności od wzrostu użytkownika, każdy potrzebuje innej wysokości nakładki. Z uwagi na bardzo intymny charakter tego typu sprzętu medycznego, każdy powinien korzystać z własnej nasadki. Nakładka podwyższająca na sedes jest niezbędna także po powrocie do domu i w trakcie dalszej rehabilitacji, przez pierwsze kilka miesięcy.

Nakładka podwyższająca na sedes znacząco podnosi komfort

Korzystanie z nakładki podwyższającej to szereg korzyści dla użytkownika. Podstawowa i najbardziej oczywista to znacznie łatwiejsze korzystanie z toalety, zmniejszenie koniecznego wysiłku i bolesności, które mogą wynikać z problemów ze stawami lub kręgosłupem. Poprawa komfortu psychicznego i znacznie mniejsze ryzyko upadku to korzyści, które z czasem doceni każdy, nawet początkowo nieprzekonany, użytkownik. Dla osób po endoprotezie biodra to także zabezpieczenie przed uszkodzeniem operowanego stawu oraz znacznie mniejsze dolegliwości w trakcie okresie rekonwalescencji. Wniosek nasuwa się sam – na nakładce na sedes nie warto oszczędzać, gdyż chodzi tutaj przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo.

Jak wybrać nakładkę podwyższającą na sedes?

Przede wszystkim należy wybierać produkty medyczne – certyfikowane, atestowane i sprawdzone. Nasadka musi być solidna i dobrze trzymać się muszli, aby korzystanie z niej było w pełni bezpieczne. Sposób montażu powinien być prosty i intuicyjny, aby istniała możliwość łatwego demontażu do czyszczenia oraz ponownego założenia na sedes. Większość nakładek montuje się bez demontażu standardowej deski sedesowej. Ważna wskazówka: warto zwrócić uwagę na typ toalety, na której montowana będzie nakładka. Nie wszystkie modele pasują na miski sedesowe o prostokątnym kształcie oraz do misek bezkołnierzowych (tzw. Rimless). Po zamontowaniu nasadka nie powinna się przemieszczać.

Kluczowym czynnikiem dla komfortowego korzystania z nakładki jest odpowiednio dobrana wysokość. Jeszcze przed udaniem się do szpitala warto wybrać odpowiednią nakładkę (wskazówka: spróbuj dowiedzieć się, jakiej wysokości są miski toaletowe w szpitalu, w którym będzie wykonywana operacja ) biorąc pod uwagę wzrost, wagę (sprawdź, czy producent podaje maksymalne obciążenie nakładki) i sprawność użytkownika. Wybierając wysokość nasadki znajdź punkt odniesienia – może to być np. krzesło o wysokości, z której łatwo się wstaje. Należy pamiętać o zasadzie – stopy użytkownika po tym, gdy usiądzie na podwyższeniu, muszą płasko dotykać ziemi, a biodra powinny znajdować się wyżej od kolan. Najpopularniejsze nakładki, wśród klientów sklepu medycznego Łazienka bez barier, to modele o wysokości 10cm.

Nakładka podwyższająca na sedes z klapą i poręczami, czy bez tych akcesoriów?

Czy nakładka na sedes dla seniora powinna mieć klapę? Jej zadaniem jest ograniczanie przenikania bakterii do otoczenia i zmniejszanie ilości nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z toalety. Jednak nie każdemu użytkownikowi wygodnie będzie korzystać z klapy. Ten problem należy rozważyć indywidualnie.

Nakładki podwyższające na sedes - porównanie

Poniżej prezentujemy atestowane nakładki podwyższające, które są wyrobami medycznymi i z powodzeniem mogą być stosowane przez osoby starsze, osoby niepełnosprawne, osoby po endoprotezie biodra i osoby o ograniczonej sprawności ruchowej. Poniższe modele nie zrujnują domowego budżetu i zapewnią bezpieczne, komfortowe korzystanie z toalety.

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/423-nasadka-na-sedes-z-klapa-10cm.html

Najprostszy model nasadki o wysokości 10 centymetrów. Łatwa w utrzymaniu w czystości i wyposażona w stabilny system montażu. Po zamontowaniu pewnie trzyma się miski sedesowej i nie przesuwa podczas użytkowania. Nie wymaga demontażu deski sedesowej oraz dodatkowych narzędzi do montażu na toalecie. Otwór o wymiarach 21cm na 26cm oraz wycięcia w przedniej i tylnej części (szerokość 9cm) ułatwiają wykonywanie czynności higienicznych.

Nakładka podwyższająca na sedes

https://lazienkabezbarier.com.pl/nowosci/641-nasadka-podwyzszajaca-sedes-clipup.html

Nakładka podwyższająca z innowacyjnym systemem montażowym, który bardzo ściśle dopasowuje nasadkę do toalety i praktycznie całkowicie ją unieruchamia. Co ważne pasuje na większość misek, także prostokątnych. Jednocześnie nasadkę bardzo prosto jest zdemontować. Zastosowane tworzywo jest bardzo solidne i zwarte, dzięki czemu czujemy, że mamy do czynienia z bardzo trwałym produktem. Wycięcia z przodu i z tyłu ułatwiają higienę. Na uwagę zasługuje wyjątkowo głębokie wycięcie w przedniej części, co szczególnie ułatwia higienę kobietom.

Nakładka podwyższająca na sedes z klapą 10cm

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/314-nasadka-na-sedes-z-klapa-10cm.html

Nakładka firmy TIMAGO opisywana powyżej, ale wyposażona w klapę. Identyczna konstrukcja i wymiary, jak w modelu bez klapy. Klapa nie posiada mechanizmu wolnego opadania.

Nakładka podwyższająca na sedes 15cm

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/315-nasadka-na-sedes-z-klapa-15cm.html

Kolejny model nasadki na sedes Timago, tym razem jednak o wysokości 15cm, wyposażona w klapę. Konstrukcją nie odbiega od pierwszego modelu w naszym zestawieniu.

gumowa nakładka podwyższająca na sedes

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/643-gumowa-miekka-nakladka-na-nasadke-do-wc.html

Do nakładek firmy TIMAGO możemy z powodzeniem zastosować gumową nakładkę, która poprawi komfort użytkowania, ułatwi utrzymanie czystości oraz poprawi walory estetyczne nasadki.

miękka nakładka podwyższająca na sedes

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/420-nasadka-podwyzszajaca-na-sedes-miekka.html

Nakładka podwyższająca o wysokości 11cm wykonana z miękkiej, przyjemnej w dotyku pianki. Jest rozciągliwa i ma uniwersalny kształt, dzięki czemu dopasowuje się do większości owalnych toalet. Głębokie wycięcie w przedniej części ułatwia wykonywanie czynności higienicznych (szczególnie kobietom), brak jednak wycięcia w tylnej części. Bardzo wytrzymała i dobrze przylega do muszli sedesowej. Polecana osobom cierpiącym z powodu odparzeń pośladków, odleżyn, problemów z hemoroidami oraz artretyzmem.

miekka nakładka podwyższająca na sedes  z klapą

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/480-nasadka-podwyzszajaca-na-sedes-miekka.html

To wersja prezentowanej powyżej nasadki z miękkiej pianki, ale wyposażona dodatkowo w klapę

Nakładka podwyższająca na sedes z poręczami

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/340-nasadka-na-sedes-z-podporkami.html

Nasadka wyposażona w podpórki ułatwiające wstawanie szczególnie osobom starszym. Do prawidłowego montażu wymaga miski sedesowej z kołnierzem o maksymalnej wysokości 6cm. Spore wycięcie w przedniej części ułatwia higienę miejsc intymnych. Bardzo solidna, zwarta konstrukcja.

Nakładka podwyższająca na sedes Hi Loo

https://lazienkabezbarier.com.pl/nakladki-na-sedes/264-297-nakladka-na-sedes-etac-hi-loo.html#/63-wariant-bez_pokrywy/65-wysokosc-6cm

Szwedzki model nakładki na sedes Etac Hi-Loo to pod względem funkcjonalności i jakości wykonania niekwestionowany lider tego zestawienia. Nakładka została wykonana z bardzo solidnego, matowego tworzywa sztucznego. Posiada duży otwór oraz bardzo szerokie, i głębokie zarazem wycięcia ułatwiające higienę intymną. Wykonywanie czynności higienicznych korzystając z tej nakładki jest bardzo wygodne. System montażu jest prosty i intuicyjny, montaż zajmuje kilka chwil i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. Nasadka po zamontowaniu pewnie trzyma się muszli.

Odpowiednio dobrana nakładka podwyższająca na sedes to ogromne wsparcie dla osób borykających się z problemami z korzystaniem z tradycyjnej toalety. Jak widać, nawet niedużym kosztem można znacząco podnieść komfort życia i poziom bezpieczeństwa najbliższych.

zadzwon do nas
Potrzebujesz porady?
Jeżeli chcieliby Państwo o coś zapytać – zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Z radością poznamy Państwa potrzeby i pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania. Jesteśmy po to, by Państwu pomóc!
Jeżeli chcieliby Państwo o coś zapytać – zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Z radością pomożemy Państwu znaleźć najlepsze rozwiązania!

609-382-635

Czynne pn-pt: 9:00-17:00

Udostępnij wpis

Napisz wiadomość

Wyślij wiadomość

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');