(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Siedziska do wanny

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Cena
  • 135,00 zł - 199,00 zł

Oparcie

Aktywne filtry

Siedzisko do wanny

Niższa niż kiedyś sprawność fizyczna, przebyte kontuzje i operacje sprawiają, że z czasem do korzystania z wanny potrzebne jest wsparcie. Jednak z troski o samodzielność i niezależność powstał szereg akcesoriów ułatwiających codzienne czynności. Bezpieczną i wygodną kąpiel osoby starszej lub kontuzjowanej zapewni siedzisko na wannę.

Mnogość modeli pozwala wybrać rozwiązanie idealne do swoich potrzeb. Niektóre z nich posiadają oparcia, które pozwalają zrelaksować się i wyciszyć podczas kąpieli. Szczególną popularnością cieszą się siedziska wannowe z wycięciem higienicznym, które znacznie podnoszą komfort higieny miejsc intymnych. Występują także siedziska obrotowe ułatwiające pokonanie wysokiej krawędzi wanny.

Siedzisko na wannę – siedzisko do zadań specjalnych

Siedzisko do wanny to produkt dedykowany przede wszystkim seniorom i osobom niepełnosprawnym, dlatego musi on spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Wybierając krzesełko do wanny warto zwrócić uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie oraz zastosowanie antypoślizgowych nakładek, które nie tylko podniosą bezpieczeństwo użytkowania, ale i pozwolą uchronić wannę przed zniszczeniem. Dla wielu osób znaczenie mają również kwestie estetyczne, dlatego producenci dbają o to, aby siedzisko na wannę było nie tylko praktyczne, ale i miłe dla oka.

Krzesełko do wanny – jak je wybrać?

Wybór odpowiedniego siedziska do wanny zależy od indywidualnych potrzeb i sprawności fizycznej. Choć nisko zawieszone siedzisko na wannę pozwoli być częściowo zanurzonym w kąpieli to wstawanie z niego będzie trudniejsze, niż w przypadku modeli zawieszonych wyżej. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób po przebytych operacjach stawów biodrowych lub kolanowych. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, uwzględniając także kształt wanny, aby siedzisko na wannę do niej pasowało.

Drugim ważnym czynnikiem wyboru siedziska do wanny jest waga – osoby słabsze docenią krzesełko wo wanny wykonane z lżejszych materiałów np. z aluminium. O poradę przy wyborze siedziska wannowego warto zapytać obsługę naszego sklepu. Warto także uwzględnić maksymalne dopuszczalne obciążenie siedziska, aby mieć pewność, że korzystanie z niego będzie bezpieczne i nie będzie zagrażało zdrowiu użytkownika.

Dobre krzesełko do wanny posiada regulację szerokości, dzięki czemu można je dostosować do wymiarów wanny. Są one tak zaprojektowane, aby pasowały do większości standardowych wanien prostokątnych. Niektóre natomiast występują w konkretnych rozmiarach.

Siedzisko do wanny powinno mieć także antypoślizgowe wykończenie oraz otwory umożliwiające odpływ wody z jego powierzchni. Dzięki temu korzystanie z niego będzie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Siedzisko do wanny z oparciem czy bez?

Należy wiedzieć, że większość modeli siedzisk umożliwia szybki demontaż oparcia, jeżeli okaże się nieprzydatne. Różnica w cenie jest najczęściej niewielka, natomiast korzyści płynące z posiadania siedziska do wanny z oparciem z biegiem czasu mogą nabierać na znaczeniu. Warto wybrać siedzisko do wanny z oparciem, aby móc wygodniej usiąść i bezpieczniej relaksować się podczas kąpieli.