(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Krzesła pod prysznic

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Cena
  • 147,00 zł - 670,00 zł

Wycięcie higieniczne
Maksymalne obciążenie (kg)
Podłokietniki

Aktywne filtry

Krzesło pod prysznic

Krzesła prysznicowe to bardzo uniwersalne pomoce łazienkowe dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz osób, które po przebytych operacjach lub ze względu na inne dolegliwości korzystają z natrysku w pozycji siedzącej.

Nie jest to jednak produkt, z którego można korzystać tylko i wyłącznie pod prysznicem. Sprawdzi się on także po wyjęciu z kabiny prysznicowej np. obok umywalki, wanny czy w innym pomieszczeniu. Śmiało możemy, zatem określić je jako krzesło do łazienki. Tak naprawdę krzesło pod prysznic może być przydatne gdzie tylko potrzebujemy.

Krzesło prysznicowe – jakie wybrać?

W naszej ofercie posiadamy wiele różnych krzeseł do łazienki, dzięki czemu nasi klienci mogą wybrać model dogodny dla siebie i dostosowany do indywidualnych oczekiwań. Poszukiwania z pewnością należy rozpocząć od określenia swoich potrzeb oraz kluczowych problemów. Krzesło pod prysznic charakteryzuje się różnymi cechami oraz udogodnieniami, które w niektórych przypadkach będą nieprzydatne, w innych zaś niezbędne.

Krzesło prysznicowe posiada m.in. wycięcie higieniczne, które znajdziesz w wielu spośród oferowanych przez nas modeli. Tak wyprofilowane krzesło do łazienki jest ułatwieniem higieny miejsc intymnych, co pozytywnie wpływa na poczucie intymności i niezależności użytkownika. Takie udogodnienie jest praktyczne i znacznie podnosi komfort higieny. Może także ułatwiać pomoc drugiej osoby.

Ważnym czynnikiem, na który muszą zwrócić uwagę szczególnie posiadacze niewielkich łazienek, jest ilość wolnego miejsca. Jeżeli łazienka jest mała i każde dodatkowe jej wyposażenie będzie powodowało dyskomfort, warto zdecydować się na składane krzesło do łazienki. Składane krzesło pod prysznic pozwala oszczędzać miejsce w łazience, gdy nie jest używane i schować je w dogodnym miejscu. Nie mniej ważna jest możliwość regulacji wysokości, którą posiada praktycznie każde krzesełko pod prysznic.

Warto wiedzieć, że każde krzesło prysznicowe ma maksymalne dopuszczane przez producenta obciążenie, ponieważ powinno ono być dopasowane do wagi użytkownika. W przypadku osób korpulentnych warto zdecydować się na modele o wzmocnionej konstrukcji.

Najlepsze krzesło pod prysznic ma konstrukcję modułową, która umożliwia szybkie przekształcenie go w taboret lub stołek prysznicowy. Dodatkową zaletą jest pokrycie podłokietników antypoślizgowym, miękkim materiałem lub antypoślizgowymi powierzchniami.

Czy krzesło do łazienki może być ładne?

Może, a nawet powinno! Producenci krzeseł prysznicowych coraz częściej przykładają wagę nie tylko do ich praktycznych właściwości, ale także estetycznego wyglądu. Najlepsze krzesło do łazienki to miła dla oka, niekojarząca się ze szpitalem pomoc dla seniorów, której nie trzeba chować na wypadek wizyty gości. Pamiętajmy, że oprócz komfortu fizycznego, bezpieczeństwa i wygody, ważny jest również nasz komfort psychiczny, który zapewniają miłe dla oczu wnętrza. Z pewnością krzesło do łazienki, które nie kojarzy się ze szpitalną surowością, pozwoli uczynić z łazienki przytulniejsze miejsce.