(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Uchwyty proste

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Materiał
Maskownice
Dlugość (cm)

Aktywne filtry

Uchwyty proste dla niepełnosprawnych

Poręcze proste to podstawowy typ uchwytów dla osób niepełnosprawnych, możliwy do zastosowania w każdym miejscu łazienki lub jakiegokolwiek innego miejsca w mieszkaniu. Mogą zostać zamontowane pod dowolnym kątem, dzięki czemu pełnią rozmaite funkcje. Występują w wielu rozmiarach, zatem bez problemu dopasujemy odpowiedni uchwyt do wanny, prysznica, czy miski sedesowej. W doborze i umiejscowieniu uchwytu praktycznie nie ma żadnych ograniczeń. Należy jedynie pamiętać o sprawdzeniu rodzaju podłoża, do jakiego mają być przykręcane lub przyklejane uchwyty. Przykręcenie uchwytu prostego np. do ścianki wykonanej z karton-gipsu może skończyć się groźnym upadkiem i zniszczeniem ściany.

Poręcze proste to zarazem najczęściej wybierane poręcze proste z naszej oferty. Szczególnie dużą popularnością cieszą się czarne uchwyty proste, które doskonale komponują się z wyposażeniem nowoczesnych łazienek, w których coraz częściej gości ten kolor.

Uniwersalne poręcze dla seniorów

Zadaniem pochwytów łazienkowych jest ułatwianie codziennych czynności, podnoszenie komfortu korzystania z urządzeń znajdujących się w łazience, zwiększanie bezpieczeństwa oraz zapobieganie nieprzyjemnym, groźnym wypadkom. Wsparcie w postaci poręczy dla seniorów przyda się w niemal każdym miejscu – w pobliżu umywalki, miski sedesowej, obok wanny czy wewnątrz kabiny prysznicowej. Uwarunkowane jest to potrzebami użytkownika, sprawnością fizyczną i innymi czynnikami. Jednocześnie uchwyty proste to szybki, a zarazem prosty sposób na wyraźne poprawienie wygody i bezpieczeństwa korzystania z łazienki przez osobę starszą lub niepełnosprawną. Jeżeli osoba starsza lub osoba z niepełnosprawnością ma problemy z wstawaniem i siadaniem na toalecie, wchodzeniem i wychodzeniem z wanny lub brodzika, lub potrzebuje dodatkowej asekuracji podczas poruszania się po łazience – uchwyty proste ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie doskonale sprawdzą się w roli asystenta codziennych czynności.

Szeroki wybór poręczy

Uchwyty proste występują w wielu różnych wariantach. W naszej ofercie znajdziecie Państwo poręcze na każdą kieszeń – wykonane zarówno z tworzywa sztucznego, jak i oczywiście stali. Montowane w sposób tradycyjny na śruby (przykręcane) oraz przyklejane (nie na przyssawki). Szeroki wybór sprawia, że z pewnością znajdziecie Państwo uchwyt odpowiedni do Państwa łazienki, dopasowany do potrzeb oraz do poczucia estetyki. Producenci uchwytów dla niepełnosprawnych wciąż wdrażają innowacje w postaci poręczy, które są nie tylko funkcjonalne, ale i cieszą oko.

Poręcze proste dla osób niepełnosprawnych mogą być wykonane z tworzyw sztucznych oraz rurek stalowych o różnej średnicy. Do najtańszych rozwiązań należą poręcze Etac Grab Handy, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Pomimo tego posiadają one odpowiednie atesty potwierdzające ich wytrzymałość i bezpieczeństwo. Ponadto cechują się nowoczesnym, delikatnym designem, który nie nasuwa szpitalnych skojarzeń. Dodatkową zaletą są specjalne antypoślizgowe nakładki, które skutecznie chronią przed ześlizgnięciem się dłoni z uchwytu. Poręcze Grab Handy nie są idealnie okrągłe, co dodatkowo zabezpiecza przed przypadkowym ześlizgnięciem się mokrej dłoni. Bardzo dobrze pasują do dłoni użytkownika i są ciepłe w dotyku, dzięki czemu korzystanie z nich to czysta przyjemność. Jednocześnie nie zajmują one wiele miejsca i nie odstają mocno od ściany, dzięki czemu wyjątkowo dobrze prezentują się w łazience.

Innym przykładem poręczy z tworzywa sztucznego są uchwyty proste Etac Flex, które mogą być przykręcane lub przyklejane do ściany (nie na przyssawki) za pomocą specjalnego, niezwykle wytrzymałego kleju montażowego. Poręcze proste dla niepełnosprawnych Etac Flex cieszą oko skandynawskim designem, są wykonane z bardzo przyjemnego, ciepłego w dotyku tworzywa, a także mają innowacyjny, charakterystyczny kształt, który idealnie dopasowuje się do kształtów dłoni. Korzystanie z tego typu uchwytów to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa i satysfakcji z estetycznego wyglądu poręczy.

Uchwyty proste ze stali – trwałość na lata

Trzon naszej oferty stanowią produkowane w Polsce uchwyty wykonane ze stali węglowej oraz nierdzewnej. Poręcze te wykazują się wysoką odpornością na intensywne użytkowanie, łatwością w utrzymaniu w czystości oraz gotowością do montażu zaraz po wyjęciu z opakowania. Wszystkie uchwyty posiadają odpowiednie atesty oraz deklaracje wymagane od tego typu wyrobów, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane także w miejscach użyteczności publicznej, placówkach medycznych i innych. Uchwyty posiadają udźwig minimum 120kg. Białe poręcze mogą być wykonane z rurki o średnicy 25mm lub 32mm. Te pierwsze cechują się najniższą ceną i stanowią doskonały wybór dla osób, które poszukują taniego, ale trwałego rozwiązania do swojej łazienki. Grubsze poręcze o średnicy 32mm polecane są osobom borykającym się z bolesnościami dłoni – są łatwiejsze do chwycenia i zapewniają większy komfort. Poręcze 32mm mogą być także wyposażone w dodatkowe maskownice otworów montażowych (rozety maskujące), które sprawiają, że poręcz ładniej się prezentuje oraz pozytywnie wpływają na łatwość utrzymania uchwytu w czystości. W rozety maskujące są standardowo wyposażone wszystkie uchwyty ze stali nierdzewnej z naszej oferty, zarówno z rurki cieńszej, jak i grubszej. Uchwyty ze stali nierdzewnej dla niepełnosprawnych dostępne są w dwóch wariantach wykończenia powierzchni – połyskującej lub matowej. Te drugie szczególną popularnością cieszą się w miejscach publicznych, doskonale komponując się z satynowym wyposażeniem łazienek publicznych, tj. podajnikami na papier, suszarkami do rąk i innymi. Uchwyty ze stali nierdzewnej w połysku to doskonały wybór do łazienki prywatnej, w której ważny jest każdy detal – będą one dobrze korespondować z chromowanymi elementami łazienki, takimi jak np. armatura, wieszaki i inne elementy. Oferujemy również czarne poręcze proste wykonane ze stali nierdzewnej, zarówno o klasycznymi, jak i nowoczesnym wyglądzie. Oba warianty cechują się większym przyleganiem do ściany, co docenią osoby liczące każdy centymetr w niewielkiej łazience.

Niektóre uchwyty proste z naszej oferty są wyposażone także w wygodne, ciepłe w dotyku nakładki antypoślizgowe, które dodatkowo ułatwiają bezpieczne korzystanie z poręczy, szczególnie, gdy jest ona mokra.

Uchwyt prosty – jaki wybrać?

Uchwyt prosty wybieramy w zależności od własnych potrzeb. Decyzja powinna być przemyślana i podjęta w oparciu o analizę kluczowych, codziennych problemów z którymi boryka się osoba starsza lub niepełnosprawna. Do najczęstszych problemów należy wchodzenie i wychodzenie z wanny, siadanie na misce toaletowej, czy wychodzenie spod prysznica.

Naszym klientom polecamy przeprowadzenie w łazience swoistej „wizji lokalnej”, która pozwoli stwierdzić, w których miejscach łazienki najbardziej przydałyby się uchwyty dla niepełnosprawnych. Należy zwrócić uwagę, w których miejscach odruchowo szukamy podparcia, oparcia lub czegoś do podciągnięcia się. Takie miejsca będą najbardziej odpowiednie do montażu poręczy. Pozostaje określić długość i rodzaj poręczy w zależności od tego, w jakich czynnościach ma pomagać. Należy zwrócić uwagę szczególnie na długość poręczy i jej całkowite wymiary, a także o grubość rurki. Poręcze nie powinny przeszkadzać w korzystaniu z łazienkowego wyposażenia, a ułatwiać, dlatego do wyboru poręczy warto się przyłożyć, aby uniknąć zakupu poręczy zbyt dużej lub zbyt grubej, która optycznie będzie wzbudzać negatywne odczucia oraz zabierać zbyt wiele miejsca w łazience.

Poręcze z rurki o średnicy 32mm są polecane osobom starszym, dla których chwytanie wąskich przedmiotów jest utrudnione i wiąże się z dyskomfortem, w związku z bolesnościami dłoni. W tej średnicy można zakupić zarówno białe uchwyty łazienkowe, jak i te stali nierdzewnej (w połysku lub macie).

Wybierając uchwyt prosty możemy także wybrać taki, który będzie ładnie komponował się z pozostałym wyposażeniem łazienki. Obecnie na rynku poręczy jest bardzo wiele modeli wykonanych w różnym stylu, z różnych materiałów, dlatego każdy powinien znaleźć coś pasującego do jego sposobu wykończenia łazienki. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są uchwyty białe. Są one równie funkcjonalne i praktyczne. Osoby ceniące elegancję i jednolity wygląd łazienki powinny zwrócić uwagę na uchwyty ze stali nierdzewnej, doskonale komponujące się np. z bateriami łazienkowymi. Poręcze ze stali nierdzewnej są także wskazane w przypadku miejsc, w których będą one intensywnie użytkowane – placówkach opieki, instytucjach służby zdrowia, domach pomocy społecznej. Cechują się one dużą trwałością i łatwością w utrzymaniu w czystości. Osoby wymagające od uchwytów dodatkowych walorów estetycznych zdecydują się na uchwyty np. w kolorze czerni lub o niecodziennym kształcie. Niezależnie od wyboru, korzystając z oferty naszego sklepu kupi uchwyt atestowany i bezpieczny.