(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Uchwyty dla niepełnosprawnych

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Typ uchwytu
Dlugość (cm)

Aktywne filtry

Uchwyt dla niepełnosprawnych

W tej kategorii znajdziecie Państwo łazienkowe uchwyty i poręcze dla niepełnosprawnych i osób starszych. Jest to niezbędny element wyposażenia łazienki dla seniora, osoby po urazie bądź kontuzji, osoby z niepełnosprawnością, czy osoby o obniżonej sprawności fizycznej. W wielu miejscach, a szczególnie w miejscach użyteczności publicznej, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienka staje się elementem niezbędnym, prawnie wymaganym. Jej nieodzownym elementem jest odpowiednie oprzyrządowanie w postaci poręczy dla niepełnosprawnych.

Uchwyty dla niepełnosprawnych pozwalają utrzymać równowagę, poczuć się bezpiecznie i stabilnie. Są nieocenioną pomocą w trakcie wykonywania codziennych czynności higienicznych w łazience. Dlatego najczęściej montowane są w pobliżu wanny, miski sedesowej, pod prysznicem, czy przy umywalce. Są to produkty bardzo uniwersalne, dlatego sprawdzą się w innych częściach domu, czy mieszkania – także przy schodach czy wysokich progach. W łazience poręcze dla niepełnosprawnych pomagają w wejściu do wanny, wstania z toalety, czy przemieszczanie się po łazience. Chronią użytkownika przed przypadkowym upadkiem, poślizgnięciem na mokrych kafelkach lub utratą równowagi. Szczególny typ poręczy, jakim są uchwyty uchylne (nazywane także uchylanymi) są szczególnie ważne dla osób poruszających się na wózkach, gdyż umożliwiają one swobodne przesiadanie się z wózka na toaletę. Uchwyt dla niepełnosprawnych nawet dla osób bez stwierdzonych niepełnosprawności może stanowić ogromną ulgę i odciążenie w codziennych, z pozoru banalnie prostych, czynnościach.

Uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych potwierdzonej jakości

Wszystkie poręcze łazienkowe dla osób nie w pełni sprawnych z naszej oferty posiadają odpowiednie atesty, deklaracje i dopuszczenia do użytku. Nie prowadzimy sprzedaży uchwytów, których bezpieczeństwa nie jesteśmy pewni. Oferowane przez nas uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych najczęściej mają dopuszczalne maksymalne obciążenie do 120 kg (podajemy ten parametr przy każdej poręczy). Zapewniają one solidne wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

Poręcze dla niepełnosprawnych

W naszej ofercie znajdziecie Państwo bardzo zróżnicowaną, niezwykle szeroką ofertę uchwytów łazienkowych dla niepełnosprawnych. Najtańsze, ale równie bezpieczne i sprawdzone, modele to te wykonane z tworzywa sztucznego. Są to wyroby medyczne, atestowane, posiadające stosowną dokumentację zezwalającą na ich stosowanie w miejscach publicznych, placówkach ochrony zdrowia, domach pomocy społecznej. Szczególnie warto zwrócić uwagę na uchwyty wykonane z tworzyw sztucznych Etac Grab Handy – są to uchwyty niezwykle eleganckie, dyskretne i praktyczne, a przy tym tańsze niż np. uchwyty ze stali nierdzewnej. Innym przykładem są uchwyty Etac Flex, które cechują się nowoczesnym designem i kształtem dopasowanym do dłoni, który zabezpiecza dłoń przed ześlizgnięciem. Ich dodatkowym atutem jest materiał z którego zostały wykonane, który jest bardzo przyjemny w dotyku. Tego typu poręcze dla niepełnosprawnych doskonale sprawdzą się w takich miejscach, jak np. ekskluzywne kliniki zdrowia.

Najpopularniejszym materiałem, z którego wykonywane są uchwyty łazienkowe dla niepełnosprawnych jest stal, a konkretnie jej dwa rodzaje – stal węglowa oraz stal nierdzewna. Stal węglowa wykorzystywana jest najczęściej do produkcji białych poręczy łazienkowych, jednak nie jest to regułą. Dla przykładu czarne poręcze dla niepełnosprawnych z naszej oferty produkowane są ze stali nierdzewnej. Rodzaj zastosowanej stali podajemy przy każdym uchwycie. Stal nierdzewna stosowana jest do uchwytów polerowanych na połysk lub matowych. Uchwyty tego typu doskonale komponują się z armaturą łazienkową. Ponadto są odporne na rdzewienie, co ma szczególne znaczenie w przypadku zastosowań w pomieszczeniach, w których panuje wysoka wilgotność. Charakteryzują się większą trwałością, wytrzymałością przy intensywnym użytkowaniu oraz są łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Oferujemy uchwyty dla niepełnosprawnych do wszystkich stref łazienki, które mogą być także montowane w innych miejscach mieszkania, czy placówki. W naszej ofercie znajdziecie Państwo uchwyty dla niepełnosprawnych proste, kątowe, wolnostojące (podłogowe), łukowe, uchylne, narożne.

Ich montaż jest prosty i szybki, dzięki czemu pozwalają one na podniesienie komfortu życia np. osoby starszej w krótkim czasie. Większość oferowanych przez nas uchwytów posiada w zestawie komplet montażowy, dlatego poręcz jest gotowa do montażu zaraz po wyjęciu z opakowania. Jeżeli dana poręcz nie posiada w zestawie śrub i kołków, informujemy o tym w opisie produktu.

Uchwyt dla niepełnosprawnych – wybierz model dla siebie

Uchwyty kątowe

Uchwyty kątowe i inne poręcze dla niepełnosprawnych pozwolą czuć się pewnie i stabilnie niezależnie od sprawności. W naszej ofercie znajdziecie Państwo poręcze kątowe wygięte pod różnymi kątami, które sprawdzą się w różnych zastosowaniach. Najpopularniejsze poręcze kątowe, w kształcie litery L, są dedykowane jako uchwyty pod prysznic. Mogą one być montowane zarówno pionowo, jak i poziomo i ułatwiać różne czynności. Uchwyty kątowe o większym rozwarciu (tzw. Specjalne) najczęściej wybierane są przez klientów do ułatwienia korzystania z toalety. Podobnie jak inne uchwyty dla niepełnosprawnych, poręcze kątowe są uniwersalne i mogą być stosowane zależnie od potrzeb w dowolnym miejscu łazienki, mieszkania, czy placówki. Uchwyty kątowe ułatwiają przesuwanie się (np. na siedzisku prysznicowym) oraz wstawanie (np. z taboretu lub siedziska wannowego). Nazywane są także uchwytami łamanymi i można z nich korzystać nie tylko za pomocą dłoni.

Uchwyty dla niepełnosprawnych proste

Kategoria ta zawiera uchwyty dla niepełnosprawnych i seniorów, które ze względu na swoją konstrukcję sprawdzą się w każdym miejscu łazienki. Są to poręcze uniwersalne, które mogą asystować podczas każdej codziennej czynności, wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe wsparcie w samodzielnym korzystaniu z wyposażenia łazienki. Powinny się one znaleźć w pobliżu progów lub innych miejscach, gdzie potrzebna jest dodatkowa asekuracja. Do takich miejsc należy wanna, miska sedesowa, prysznic, czy umywalka. W naszej ofercie znajdziecie Państwo uchwyty i poręcze proste dla niepełnosprawnych w bardzo wielu wymiarach oraz kolorach.

Uchwyty umywalkowe

Jeżeli nie chcesz rezygnować z czasu spędzonego przed lustrem – poznaj szeroki wybór uchwytów umywalkowych, które pozwolą Ci się przytrzymać, kiedy będziesz tego potrzebować. Uchwyt dla niepełnosprawnych do umywalki jest także niezwykle pomocny dla osób poruszających się na wózku. Poręcze umywalkowe doskonale służą także jako wieszak na ręczniki.

Uchwyty umywalkowe są nazywane także uchwytami łukowymi ze względu na swój kształt. Powinny znaleźć się w pobliżu umywalki i być minimum tej samej długości co umywalka, lub nieznacznie wystawać. Z powodzeniem stosuje się uchwyty umywalkowe także w pobliżu misek sedesowych.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór uchwytów umywalkowych dla niepełnosprawnych – białe, czarne, czy ze stali nierdzewnej.

Uchwyty do WC

Codzienną pomocą w korzystaniu z toalety mogą się okazać dedykowane poręcze dla niepełnosprawnych do WC. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno klasyczne stalowe uchwyty uchylne, jak i nowoczesne, niezwykle ergonomiczne uchwyty dla niepełnosprawnych i seniorów, które zostały wykonane także przy użyciu tworzyw sztucznych. W tej kategorii znajdziecie Państwo poręcze dla niepełnosprawnych do WC, które montowane są do podłogi oraz równocześnie do podłogi i ściany w pobliżu toalety. Uchwyty te występują w różnych wariantach wykonania oraz wysokości, co pozwala na dopasowanie odpowiedniej poręczy do warunków w łazience lub placówce. Nie bez znaczenia jest także wzrost użytkownika.

Uchwyty wolnostojące

Uchwyty wolnostojące mocowane są do podłogi w sytuacji, gdy nie możliwości zastosowania poręczy montowanych do ściany, np. z uwagi na zastosowanie zabudowy GK. Występują one w wariantach z ramieniem uchylanym do góry lub nieruchomym, w zależności od miejsca w którym mają być zastosowane. Uchwyty wolnostojące z ramieniem stałym dedykowane są do zastosowania przy umywalce, natomiast wolnostojące uchylne przy toalecie, na którą przesiadać się mają osoby poruszające się na wózkach.

Uchwyty uchylne

Uchwyty uchylane to doskonałe rozwiązanie, stworzone z myślą o osobach korzystających z wózków inwalidzkich. Poręcz uchylna pozwala im na swobodny transfer z wózka na toaletę i z powrotem. Jednocześnie, po złożeniu, poręcz uchylna dla niepełnosprawnych nie zajmuje tak dużo miejsca w łazience. Są to uchwyty stworzone z myślą o stosowaniu w pobliżu sedesu, jednak ich uniwersalność pozwala na montaż także w innych miejscach łazienki. Często wybierane są także w pobliże umywalki, aby nie zabierały tyle miejsca, co typowe poręcze umywalkowe stałe (nieruchome). Uchwyty uchylne występują także w wariancie z nogą (podparciem podłogowym), która zwiększa ich nośność. Dzięki temu osoby o większej masie ciała mogą korzystać z tych poręczy do wstawania i siadania na toalecie.

Uchwyty prysznicowe narożne

Przeznaczone do montażu w narożniku strefy prysznicowej lub kabiny. Występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu z powodzeniem można korzystać z nich także w niewielkich kabinach prysznicowych, np. w łazience w bloku. Narożne uchwyty prysznicowe dla niepełnosprawnych pozwalają wygodniej i bezpieczniej korzystać z natrysku, zabezpieczają przed poślizgnięciem się pod prysznicem oraz ułatwiają wstawanie z siedziska prysznicowego lub taboretu.

Wybór miejsca do montażu uchwytów dla niepełnosprawnych

Naszym klientom najczęściej polecamy tzw. „wizję lokalną”. Człowiek najczęściej całkowicie instynktownie i odruchowo poszukuje miejsca do podciągnięcia się, przytrzymania lub podparcia. Te miejsca są najczęściej doskonałymi lokalizacjami, w których można zamontować poręcze dla niepełnosprawnych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest prześledzenie codziennych czynności, zasymulowanie ich w asyście drugiej osoby i wyobrażenie sobie, w których miejscach są one najbardziej potrzebne. Nasi klienci najczęściej poszukują uchwytów dla niepełnosprawnych, które pozwolą im wygodniej wchodzić i wychodzić z wanny lub brodzika, wstać z miski sedesowej, czy usiąść na taborecie prysznicowym. Często pytają także o długie uchwyty proste, które ułatwią bezpieczne poruszanie się po wannie, bez obaw o poślizgnięcie. Uchwyty do łazienki dla niepełnosprawnych to w większości konstrukcje uniwersalne i można zamontować je w dowolny sposób, pod dowolnym kątem.

W przypadku miejsc publicznych, szczególnie placówek opiekuńczych, sposób umiejscowienia, szczegółowe wymiary i typy poręczy w poszczególnych strefach łazienki regulują odpowiednie normy unijne.