(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Wózki toaletowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Cena
  • 279,00 zł - 2 579,00 zł

Maksymalne obciążenie (kg)
Regulacja wysokości

Aktywne filtry

Wózek toaletowy

W sytuacjach trwale lub znacznie obniżonej sprawności ruchowej, niemożności samodzielnego siadania i wstawania, trudności z samodzielnym korzystaniem z toalety oraz przy innych problemach utrudniających codzienne czynności toaletowe, jedną z pomocy jest krzesło lub wózek toaletowy. Wózek toaletowy wspiera nie tylko użytkownika, ale także jego opiekuna. Dzięki temu jego asysta w codziennych czynnościach jest łatwiejsza. Wózek toaletowy pozwala zapewnić wysoki poziom komfortu oraz higieny, a także niezwykle cenne poczucie intymności i prywatności.

Idea wózków toaletowych

Wózek toaletowy w odróżnieniu od krzesła toaletowego może być przemieszczany wraz z użytkownikiem, dlatego oferuje jeszcze większy poziom komfortu psychicznego i prywatności, umożliwiając przewiezienie pacjenta np. z sypialni do toalety. Ideą tego rozwiązania jest pokonywanie problemów związanych z korzystaniem z tradycyjnej miski toaletowej. Może on także z powodzeniem pełnić funkcję toalety przyłóżkowej.

Wózek toaletowy to także doskonała alternatywa dla nakładki na sedes, ponieważ umożliwia podjazd z użytkownikiem nad muszlę. Taką możliwość oferuje rewelacyjny wózek toaletowo-prysznicowy Etac Clean, który dzięki specjalnej konstrukcji tylnej części wózka może podjechać także do muszli kompaktowych ze spłuczką zewnętrzną. Takie rozwiązanie dla wielu osób jest znacznie wygodniejsze oraz wymaga mniejszego wysiłku i pracy od ich opiekunów. Co ważne, pozytywnie wpływa także na komfort korzystania z toalety i zapewnia większe poczucie prywatności.

Wózek toaletowy – jaki wybrać?

Wybierając wózek toaletowy należy uwzględnić kilka czynników, które mają decydujący wpływ na wygodę jego użytkowania oraz codziennej obsługi.

Do najważniejszych cech wózka toaletowego należy możliwość regulacji wysokości. Wózek bez takiej opcji może być dla niektórych użytkowników niewygodny w użytkowaniu i generować dodatkowe problemy. Wózek z możliwością regulacji jest bardziej uniwersalny i w zależności od preferencji konkretnego pacjenta może zostać indywidualnie ustawiony. Ma to szczególne znaczenie przy dużej ilości użytkowników wózka, którzy znacznie różnią się od siebie wzrostem.

Drugą niezwykle ważną cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru wózka toaletowego jest dopuszczalne maksymalne obciążenie. Na rynku tego typu produktów można znaleźć modele o dopuszczalnym obciążeniu do 100, 120, a nawet 130kg. Jest to bardzo ważny czynnik, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo przewożonych pacjentów, a także trwałość wózka. Nie można go, zatem pominąć przy podejmowaniu decyzji zakupowej.

W przypadku placówek opiekuńczych, gdzie wymagania stawiane tego typu wózkom, ważne są dodatkowe parametry takie jak np. ilość hamulców. Funkcja zatrzymania i unieruchomienia wózka w jednym miejscu może być bardzo przydatna. Przydatne udogodnienie to także możliwość dostępu higienicznego do użytkownika z tyłu wózka, która umożliwia pomoc opiekuna podczas czynności higienicznych. Opiekunowie osób niepełnosprawnych wskazują także na praktyczne udogodnienie w postaci chowanego podnóżka.