(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Uchwyty umywalkowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Maskownice
Sposób montażu
Typ uchwytu
Dlugość (cm)

Aktywne filtry

Uchwyty do umywalki dla osób niepełnosprawnych

Podniesienie komfortu osoby starszej lub niepełnosprawnej w czasie korzystania z umywalki można uzyskać dzięki zamontowaniu uchwytów umywalkowych po jej bokach. Odpowiednio dobrane uchwyty umywalkowe nie tylko ułatwiają podjazd wózkiem, ale także pozwolą utrzymać stabilną postawę i zabezpieczą przed przypadkowym upadkiem. Mogą one pełnić także dodatkowe funkcje, np. służyć, jako wieszak na ręczniki. Montaż uchwytów łazienkowych jest prosty i nie wymaga wiele czasu, stanowiąc przy tym wydatne wsparcie, szczególnie w przypadku nagłych wypadków lub zachorowań.

Jaka powinna być długość uchwytu do umywalki?

Aby określić rozmiar uchwytu odpowiedniego do posiadanej umywalki należy przede wszystkim zacząć od zmierzenia jej głębokości. Wygodne korzystanie z uchwytu umywalkowego jest możliwe w sytuacji, gdy jego przednia część wystaje od 10 do 15cm przed przednią krawędź umywalki. Oprócz długości uchwytu, ważna jest również wysokość jego montażu. Należy pamiętać, aby odległość między osią uchwytu, a umywalką wynosiła 10cm. Górna krawędź poręczy dla osoby niepełnosprawnej powinna znajdować się na wysokości nie większej niż 5cm od górnej krawędzi umywalki.

Jeżeli umywalka jest zamontowana w rogu łazienki (najlepiej, gdy została zamontowana 20-30cm od ściany) to rolę uchwytu umywalkowego może pełnić poręcz prosta o długości np. 50cm.

Ponadto przed przystąpieniem do montażu uchwytu do umywalki należy sprawdzić, do czego ma on zostać przytwierdzony. W przypadku uchwytów naściennych odradza się ich montowanie do ścianek z karton gipsu. W takiej sytuacji można zastosować uchwyt wolnostojący.

Należy pamiętać, że powyższe wymiary wynikają z norm stosowanych do miejsc publicznych są, zatem przystosowane do najczęstszych potrzeb osób niepełnosprawnych. W domowej łazience bez obaw możecie Państwo zamontować dowolne uchwyty umywalkowe w dogodnym dla siebie miejscu. Przed wyborem uchwytów warto dokładnie przemyśleć i określić swoje potrzeby oraz kluczowe problemy, aby uzmysłowić sobie, w których miejscach najbardziej przydałoby się dodatkowe wsparcie.

Uchwyty umywalkowe – jakie wybrać?

Długość uchwytu do umywalki to nie wszystko. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele różnych modeli uchwytów łazienkowych, które odpowiadają na różne potrzeby użytkowników oraz ograniczenia w łazience. Uchwyty umywalkowe różnią się między sobą także materiałami, z jakich są wykonane. Uchwyty wykonane ze stali malowanej proszkowo na kolor biały to wariant nie tylko praktyczny, ale i ekonomiczny – wciąż jednak są to uchwyty w pełni bezpieczne, atestowane i sprawdzone. Modele wykonane ze stali nierdzewnej doskonale korespondują z pozostałym wyposażeniem łazienki takim, jak baterie i inne elementy chromowane.

Dla większości użytkowników wystarczającą średnicą uchwytu jest 25mm, jednak w przypadku osób o większych dłoniach wygodniejsze w użytkowaniu będą uchwyty umywalkowe o średnicy 32mm - są one jednak znacznie większe optycznie, co nie wszystkim przypada do gustu.

W ofercie posiadamy także rewelacyjne uchwyty szwedzkiej firmy Etac, które pomimo wykonania z tworzyw sztucznych, cechują się fantastycznym, dyskretnym designem i wysoką funkcjonalnością.