(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Deski sedesowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Waga
  • 0kg - 1kg

Cena
  • 179,00 zł - 375,00 zł

Szerokość (mm)
Długość (mm)
Deska wolnoopadająca

Aktywne filtry

Deski sedesowe dla niepełnosprawnych

Dostosowując łazienkę lub toaletę do potrzeb osoby starszej lub niepełnosprawnej nie sposób zapomnieć także o dostosowaniu samej miski sedesowej. Dostępne rozwiązania pozwalają zastąpić tradycyjną miskę kompaktową jej podwyższoną wersją, która ułatwi siadanie i wstawanie osobom o zmniejszonej sprawności ruchowej. Klasyczną miskę można również zastąpić nowoczesną, podtynkową miską wiszącą. Niezależnie od tego który wariant miski wybierzemy, warto wyposażyć ją także w dedykowaną wzmocnioną miskę sedesową.

Wzmocniona deska sedesowa dostosowana do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych może być, wbrew pozorom, bardzo słuszną inwestycją. Wydawać by się mogło, że przenoszenie dynamicznych obciążeń podczas przesiadania się z wózka na muszlę toaletową jest przydatne tylko w przypadku osób niepełnosprawnych. Jednak także osobie starszej może przydarzyć się sytuacja, której standardowa deska sedesowa może nie wytrzymać. Wystarczy chwilowe zasłabnięcie lub utrata równowagi podczas siadania, aby zbyt duże obciążenie uszkodziło deskę. Wyrwanie deski z uchwytów mocujących może się skończyć także groźnym upadkiem na ziemię.

Deski sedesowe dla osób niepełnosprawnych są przystosowane do przenoszenia znacznie większych, dynamicznych obciążeń towarzyszących przesiadaniu się z wózka inwalidzkiego na muszlę toaletową. Zwiększoną wytrzymałość pozwoliły osiągnąć zastosowane materiały, charakteryzujące się większą trwałością. W ten sposób wzmocnione deski sedesowe mogą zapewnić bezpieczeństwo podczas czynności transferowych. Główne wzmocnienie polega na zastosowaniu wzmocnionych zawiasów wykonanych z metalu.

Deska sedesowa z metalowymi zawiasami

Zastosowanie metalowych zawiasów w desce sedesowej dla osoby niepełnosprawnej podyktowane jest przede wszystkim koniecznością ograniczenia do minimum poruszania się deski podczas transferu z wózka na miskę. Jest to newralgiczny moment przesiadania się, podczas którego na desce może spoczywać cały ciężar ciała, a także dynamiczne obciążenie powstałe w wyniku przesiadania. Deska sedesowa dla osób niepełnosprawnych musi zatem cechować się odpowiednią wytrzymałością i trwałością, która pozwoli na używanie jej przez dłuższy czas.

Deska sedesowa – dodatkowe zalety dla osób niepełnosprawnych

Deski sedesowe dla osób niepełnosprawnych charakteryzują się nie tylko zastosowaniem wzmocnionych, metalowych zawiasów, ale i mocniejszą, solidniejszą deską wykonaną z materiałów takich jak np. duroplast. Duroplast to niezwykle wytrzymały materiał, stosowany do produkcji najlepszych desek sedesowych, który oprócz twardości oferuje również bardzo estetyczny wygląd przypominający połączenie metalu z ceramiką, a także posiada właściwości antybakteryjne.

Dodatkową korzyścią wynikającą z wyboru wzmocnionej deski sedesowej jest jej owalny kształt oraz praktyczne wycięcie ułatwiające higienę miejsc intymnych. Łagodne wykończenie deski sprawia, że jest ona przyjemna w użytkowaniu, nie posiada żadnych ostrych krawędzi, które mogłyby skaleczyć użytkownika podczas użytkowania.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również deskę sedesową dla osób starszych i niepełnosprawnych z wolnoopadającą klapą.