(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');

Uchwyty kątowe

Filtrowanie   Sortowanie  
Marka
Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Materiał
Maskownice
Długość (cm)

Aktywne filtry

Resetuj wszystkie filtry

Poręcze kątowe dla niepełnosprawnych

Uchwyty kątowe znajdują wiele zastosowań w praktycznie każdym miejscu łazienki. Mogą zostać zamontowane zarówno pod prysznicem, w pobliżu wanny, obok miski sedesowej, jak i obok umywalki. Wybór uchwytu kątowego zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Uchwyty kątowe występują w bardzo wielu wariantach i rozmiarach. Wybierać można spośród poręczy o różnych średnicach, długościach, proporcjach długości, a także z różnych materiałów, czy w różnych kolorach. Wszystkie oferowane przez nas uchwyty dla niepełnosprawnych są w pełni bezpieczne, atestowane i certyfikowane.

Uchwyty kątowe dla niepełnosprawnych ułatwiają codzienne czynności higieniczne nie tylko dzięki możliwości pochwycenia się, ale także oparcia np. łokciem lub przedramieniem.

Uchwyty kątowe pod prysznic

Najczęstszym zastosowaniem poręczy kątowe jest zastosowanie ich w kabinie prysznicowej. Uchwyty wygięte pod kątem 90 stopni, w kształt litery L, to najczęściej stosowane uchwyty pod prysznic. Jednak w tym miejscu z powodzeniem można stosować także uchwyty o kątach rozwartych. Poręcz pomoże wchodzić i wychodzić z kabiny prysznicowej, a także bezpiecznie siadać na siedzisku lub krześle prysznicowym. Poręcze kątowe pod prysznic różnią się od siebie także proporcjami wymiarów. Przed wyborem uchwytu warto zatem przemyśleć odpowiednie umiejscowienie poręczy, aby rozwiązywała ona wszystkie problemy i zapewniała maksymalne wsparcie osobie starszej lub niepełnosprawnej.

Pochwyty kątowe do WC

Poręcz kątową można zamontować również w pobliżu miski sedesowej, szczególnie w małych toaletach w blokach, które najczęściej są wąskimi pomieszczeniami. Taki uchwyt nie zajmuje wiele miejsca, natomiast jest dużym wsparciem dla osoby starszej podczas siadania i wstawania z toalety. 

Uchwyt kątowy do wanny 

Odpowiednio dobrany uchwyt do wanny pozwoli wygodniej do niej wchodzić oraz wychodzić, co stanowi kluczowy problem osób starszych. Nieocenionym wsparciem może być także poręcz kątowa, która ułatwia korzystanie z kąpieli w pozycji siedzącej, np. na ławce lub krzesełku wannowym. Pochwyt kątowy ułatwi także wstawanie z pozycji leżącej osobom, które preferują długie kąpiele.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');