(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Strefa WC

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Cena
  • 47,00 zł - 2 579,00 zł

Aktywne filtry

Strefa WC

Strefa miski toaletowej to często miejsce, które dla osób niepełnosprawnych staje się szczególnie trudnym wyzwaniem i barierą, dlatego jej przemyślane wyposażenie pod kątem ich potrzeb jest tak ważne. Problemy z korzystaniem z miski sedesowej dotykają także seniorów, osób kontuzjowanych oraz kobiet w ciąży. Likwidacja barier związanych z korzystaniem z tradycyjnej miski nie musi oznaczać skomplikowanych prac – czasami wystarczy doraźne, tymczasowe rozwiązanie takie jak np. nakładka na sedes.

Miski WC dla osób niepełnosprawnych

Miska ustępowa lub lejowa to główny punkt strefy WC dla niepełnosprawnych. Musi być ona dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale nie tylko. Klasyczna miska toaletowa może stać się źródłem problemów także dla osób po operacjach stawów biodrowych, kolanowych, dla kobiet w zaawansowanej ciąży oraz osób o zmniejszonej sprawności ruchowej. Kluczową barierą w przypadku misek sedesowych jest ich wysokość.

Zestawy podtynkowe do WC dla niepełnosprawnych

Zestawy podtynkowe do podwieszanych misek lejowych składają się z mechanizmu spłuczki, stelaża i innych elementów niezbędnych do zamontowania miski podwieszanej w stabilny, trwały i bezpieczny sposób. Ukrycie tych elementów pod specjalną zabudową ułatwia utrzymanie w czystości oraz bardziej estetycznie się prezentuje toaleta dla niepełnosprawnych.

Toaleta dla niepełnosprawnych - deski sedesowe

Do misek toaletowych dla seniorów i osób niepełnosprawnych proponujemy przystosowane deski sedesowe o specjalnej, wzmocnionej konstrukcji. Zapobiega to nieumyślnemu uszkodzeniu deski np. podczas osunięcia się lub zasłabnięcia. Przemyślane rozwiązania zastosowane w tego typu deskach ułatwiają także utrzymanie prawidłowej higieny osobistej.

Uchwyty do WC

Uchwyty toaletowe dla osób niepełnosprawnych umożliwiają między innymi bezpieczny i wygodny transfer z wózka na toaletę. Osobom starszym, kobietom w ciąży, osobom po operacjach lub kontuzjach z pewnością pomogą w codziennych czynnościach, np. podczas wstawania z toalety. Uchwyty do WC dla niepełnosprawnych to rozwiązanie proste i szybkie w montażu, tymczasem potrafią one w znaczny sposób podnieść komfort życia. Warto podkreślić, że toaleta dla niepełnosprawnych zrobiona w domowych warunkach będzie miała dowolne umiejscowienie i rodzaj uchwytów pomocniczych.

Nakładka na sedes dla seniora

Alternatywnym rozwiązaniem dla wymiany muszli sedesowej są specjalne nakładki podwyższające na sedes. Podwyższenie toalety o kilka lub kilkanaście centymetrów może znacznie podnieść komfort życia szczególnie w przypadku osób po operacjach stawów biodrowych lub kolanowych.

Krzesło toaletowe

Lekkie i praktyczne krzesła toaletowe pozwalają wygodniej korzystać z toalety, np. przy łóżku. Taka możliwość znacznie podnosi komfort życia osoby, która z różnych powodów ma problemy z samodzielnym poruszaniem się i normalnym funkcjonowaniem.

Wózki toaletowe

Wózek toaletowy to nieocenione wsparcie dla opiekunów osób czasowo niesamodzielnych czy niepełnosprawnych. Umożliwia transport chorego oraz korzystanie przez niego z tradycyjnej toalety. Wózki toaletowe najczęściej wykorzystywane są w placówkach opiekuńczych i szpitalnych, jednak mogą stanowić nieocenione wsparcie także w warunkach domowych.

Podpórki do wstawania z sedesu

Alternatywą dla uchwytów łazienkowych dla osób niepełnosprawnych są podpórki do wstawania z sedesu, montowane bezpośrednio do muszli. Pozwalają one wygodniej wstać, a także zapewniają podparcie i stabilizację podczas siadania. Zwiększają one tym samym bezpieczeństwo użytkownika.