(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Wózki prysznicowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Cena
  • 150,00 zł - 2 579,00 zł

Maksymalne obciążenie (kg)
Regulacja wysokości
Składane

Aktywne filtry

Wózek prysznicowy – mnogość zastosowań w trosce o codzienny komfort

Głównym i podstawowym zadaniem wózka prysznicowego jest transport użytkownika do strefy prysznicowej łazienki. Stanowią one codzienne wsparcie w opiece nad osobami, które z różnych powodów nie mogą samodzielnie się poruszać. Zmniejszona sprawność fizyczna, dolegliwości bólowe i ogólne wymaga solidnego wsparcia w trosce o komfort życia i bezpieczeństwo osoby starszej, niepełnosprawnej lub kontuzjowanej. Wózki prysznicowe ułatwiają pomoc i opiekę drugiej osoby, a także podnoszą komfort użytkownika korzystającego z kąpieli.

Jest to sprzęt, który wymaga zastosowania solidnych materiałów oraz przemyślanych rozwiązań, aby w jak największym stopniu mógł nie tylko ułatwiać higienę, ale także pomoc opiekuna. Wysokiej jakości wózek prysznicowy znakomicie sprawdzi się zarówno w szpitalu, Domu Pomocy Społecznej, jak i w warunkach domowych. Zapewni nie tylko odpowiedni poziom higieny, ale i również prywatności.

Wózek prysznicowy może służyć nie tylko, jako środek transportu pomiędzy np. sypialnią, a łazienką – niektóre modele posiadają także możliwość zamontowania dodatkowego basenu, który pozwala korzystać z niego również, jako wózka toaletowego.

W przypadku wózków prysznicowych niezwykle ważne jest wykonanie ich z materiałów wodoodpornych, zabezpieczonych przed korozją. Elementy z tworzyw sztucznych posiadają specjalne, antypoślizgowe powierzchnie, które poprawiają bezpieczeństwo osoby starszej, czy niepełnosprawnej. Niektóre modele posiadają także specjalne otwory drenażowe, które ułatwiają odpływ wody podczas kąpieli, a także wycięcie higieniczne ułatwiające higienę miejsc intymnych.

Rozwiązaniem, które zwiększa komfort użytkowania wózka podczas kąpieli są wyciągane lub odchylane podłokietniki. Pozwalają one na lepszy dostęp do osoby kąpanej, a dzięki temu skuteczniejszą higienę. Zdejmowane oparcie wózka umożliwia również dostęp do tylnej części ciała pacjenta, co również podnosi komfort pracy osoby asystującej oraz umożliwia dokładniejsze umycie. Wybór przemyślanego, praktycznego wózka prysznicowego może mieć, zatem bardzo pozytywny wpływ na komfort pracy opiekuna oraz jakość kąpieli pacjenta.

Wózek prysznicowy i wózek toaletowy w jednym – oto Etac Clean!

Rewelacyjny wózek stworzony przez szwedzką firmę Etac pozwala posiadać jeden wózek, który może posłużyć zarówno jak wózek prysznicowy, jak i wózek toaletowy. Jest to wózek uniwersalny i niezwykle praktyczny – projektanci zastosowali wiele pomocnych, pomysłowych rozwiązań, które ułatwiają opiekę nad osobą starszą, jej higienę oraz transport. Konstrukcja tego wózka jest bardzo solidna i całkowicie antykorozyjna, dlatego nie należy martwić się o jego wieloletnią trwałość. Wózek jest objęty pięcioletnią gwarancją producenta. Unikalny projekt i przemyślane rozwiązania pozwalają także bez problemu korzystać z tradycyjnych sedesów kompaktowych (ze spłuczką zewnętrzną) podczas używania wózka, jako wózka toaletowego. Wózek prysznicowy Etac Clean może pełnić także funkcję toalety przyłóżkowej, ponieważ dodatkowe elementy umożliwiają zamontowanie w nim basenu sanitarnego.