(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Pojemniki

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Materiał
Rodzaj dozownika/pojemnika
Kolor
Przeznaczenie pojemnika

Aktywne filtry

Pojemniki na papier toaletowy i ręczniki papierowe

Podajniki papieru to ważne wyposażenie każdego pomieszczenia sanitarnego nie tylko w domu, ale również w obiektach użyteczności publicznej. Pojemnik na ręczniki papierowe lub pojemnik na papier toaletowy powinien znaleźć się w każdym lokalu przeznaczonym do przyjmowania klientów, ale docenią je także pracownicy, którzy cenią sobie wygodę i higienę na co dzień. W naszym sklepie znajdziesz podajniki na papier wykonane z materiałów wysokiej jakości. Podpowiadamy też, jak urządzić kuchnię lub łazienkę, aby nie zabrakło w nich tego najważniejszego akcesorium.

Pojemnik na ręczniki papierowe – jak go wybierać i czym się kierować?

Nablatowy pojemnik na ręczniki papierowe to przydatny element wyposażenia każdej domowej kuchni. Przyda się również w łazienkach ulokowanych w miejscach publicznych. To higieniczna alternatywa dla zwykłych bawełnianych ręczników lub nawiewowych suszarek. W kuchni ręczniki papierowe pozwalają szybko osuszyć ręce lub wytrzeć blat z wilgoci. W łazience ułatwiają dbanie o czystość dłoni.

Pojemnik na ręczniki papierowe do kuchni może być też mocowany do ściany. Warto wtedy dobrze przemyśleć miejsce montażu, aby rolka zawsze była pod ręką, ale jednocześnie nie przeszkadzała w korzystaniu zlewu lub kuchni.

W domu lub mieszkaniu ze względu na ograniczoną ilość miejsca montuje się niewielkie podajniki, na których mieści się jedna standardowa rolka. W łazienkach znajdujących się np. w galeriach handlowych dominują najczęściej większe uchwyty na rolki powiększone albo nawet uchwyty wielokrotne.

Dla własnej wygody przed zakupem należy się upewnić, czy do uchwytu naściennego dołączony jest zestaw montażowy, który pozwala na szybkie i sprawne zamocowanie pojemnika na ręczniki papierowe w rolce.

Pojemnik na ręczniki papierowe a materiał wykonania

Wśród pojemników na ręczniki można wybrać te, które są wykonane z tworzywa sztucznego – klasycznego plastiku lub ABS albo stali nierdzewnej. Tworzywo sztuczne będzie dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie kluczowe jest utrzymanie korzystnej relacji ceny do jakości. Taki pojemnik na ręczniki papierowe będzie wytrzymały na uderzenia i trwałe.

Mogą mieć konstrukcję otwartą lub zamkniętą, przy czym do miejsc publicznych warto wybierać tę drugą ze względu na mniejsze ryzyko transferu bakterii. Tam, gdzie z podajnika korzysta zaledwie kilka osób lepszą opcją może okazać się konstrukcja otwarta, która pozwala na błyskawiczną zmianę rolki na nową (w pojemniku zamkniętym niezbędne jest użycie specjalnego klucza).

Pojemnik ze stali to dobry wybór do domu lub mieszkania. Będzie też atrakcyjnie prezentował się w lokalu gastronomicznym lub hotelu. Jego cena wprawdzie jest wyższa, ale to gotowe rozwiązanie na lata. Obok srebrnych lub białych podajników w sklepach z wyposażeniem łazienek można spotkać również czarne pojemniki na ręczniki papierowe. Taki wariant kolorystyczny doskonale współgra z ciemnymi kafelkami.

Jak wybierać pojemnik na papier toaletowy?

Pojemnik na papier toaletowy to obowiązkowy element wyposażenia każdej łazienki i toalety. Układanie rolek na podłodze może wydawać się wygodne, ale ze względu na przenoszenie w ten sposób ogromnych ilości szkodliwych drobnoustrojów jest też niehigieniczne. Dlatego taki element wyposażenia staje się niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy z łazienki korzystają małe dzieci.

W obiektach użyteczności publicznej zwykle stosuje się duże zamykane pojemniki na papier toaletowy. Pozwalają one na umieszczenie w ich wnętrzu powiększonych rolek, co przy intensywnym obiekcie (np. dworcu, galerii handlowej) pozwala na rzadszą wizytę serwisu sprzątającego. W domach jednorodzinnych częściej stosuje się klasyczne wieszaki lub niewielkie otwierane podajniki, pozwalające na wygodne wyciąganie i odrywanie kolejnych listków jedną ręką.

Wybierając pojemnik na papier toaletowy warto zwrócić uwagę, czy w zestawie znajdują się elementy montażowe – wkręty, kołki rozporowe. Nie trzeba wtedy robić żadnych dodatkowych zakupów, jeden komplet zawiera w sobie wszystkie potrzebne części.

Z czego wykonuje się pojemniki na papier toaletowy?

Podajniki papieru toaletowego można podzielić na dwa segmenty. Tańsze produkty wykonuje się z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne i matowe, więc na obudowie nie są widoczne ślady odcisków palców, a całe urządzenie łatwo jest utrzymać w czystości. Tworzywo sztuczne sprawdzi się wszędzie tam, gdzie toaleta jest intensywnie używana – jest tańsze niż obudowy metalowe, a jego uniwersalny wygląd pozwala na dopasowanie elementu wyposażenia do dowolnej aranżacji.

Obok klasycznych nieprzezroczystych plastików producenci decydują się na produkty wykonane z ABS transparentnego. Prześwitująca boczna ściana obudowy pozwala szybko ocenić, czy nadeszła już pora na wymianę wkładu na nowy. To wygodne rozwiązanie zarówno dla personelu sprzątającego, jak i samych użytkowników sanitariatu.

Droższe rozwiązania projektuje się z wykorzystaniem stali nierdzewnej jako materiału bazowego. Gwarantuje ona doskonałe właściwości użytkowe – twardość, sztywność, a do tego elegancki wygląd. Podajniki ze stali sprawdzą się wszędzie tam, gdzie celem jest połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym wyglądem.

Obok klasycznej stali nierdzewnej wyróżnia się też produkty wykonane ze stali oksydowanej, która lepiej znosi kontakt z wilgocią. Dzięki temu maleje ryzyko powstania ognisk rdzy. W wyglądzie jest ona delikatnie matowa.

Pojemnik na papier toaletowy – kolor i design

Pojemnik na papier toaletowy powinien być dopasowany stylem i kolorem do rodzaju zastosowanych płytek i armatury. W jasnych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się srebrzysta stal lub stal oksydowana. Dobre prezentuje się też czarny pojemnik na papier toaletowy, który atrakcyjnie kontrastuje ze ścianami.

Design podajnika warto dopasować do przyjętego za punkt wyjścia standardu wyposażenia i docelowego budżetu oraz segmentu klientów. W hotelu lub centrum konferencyjnym znacznie lepiej będą prezentowały się „bogatsze” rozwiązania. Na dworcu lub lotnisku znacznie częściej montuje się tańsze i prostsze podajniki.

Pojemniki na ręczniki papierowe oraz podajniki na papier toaletowy w świetle normy DIN

Decydując się na zakup podajników na papier toaletowy lub ręczniki papierowe należy pamiętać nie tylko o funkcjonalności produktu, ale również o jego przydatności dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi.

Wymagania dla miejsca montażu uchwytów określił Niemiecki Instytut ds. Normalizacji. W kwestii wyposażenia łazienki obowiązuje norma DIN 18040-1. Stosuje się ją przy projektowaniu miejsc publicznych, jak np., łazienki na dworcach i  centrach handlowych. Powinni wziąć ją pod uwagę także indywidualni przedsiębiorcy, którzy rozważają otwarcie lokalu na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą

Zgodnie z powołaną regulacją akcesoria łazienkowe powinny być umieszczone w strefie przy umywalce. Dotyczy to takich elementów, jak:

  • pojemniki na ręczniki papierowe;
  • dozowniki do mydła;
  • pojemniki na śmieci.

Jednocześnie pole manewrowe przed umywalką nie może być mniejsze niż 150x150 cm, jej misa musi umożliwiać podjazd wózkiem, a maksymalna wysokość górnej krawędzi wynosi 80 cm.

Z kolei papier toaletowy należy umieścić tak, aby był on osiągalny bez zmiany pozycji siedzącej na desce ustępowej. Montaż podajnika musi uwzględniać wolną przestrzeń z lewej i prawej strony (minimum 90 cm), długość miski ustępowej minimum 70 cm oraz oparcie dla pleców umieszczone 55 cm za przednią krawędzią miski ustępowej.

Przestrzeganie normy DIN 18040-1 zapewni wygodne korzystanie z infrastruktury lokalu i sprawia, że staje się on bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

Wybór pojemnika na ręczniki papierowe oraz pojemnika na papier toaletowy ma bezpośredni wpływ na komfort korzystania z pomieszczeń sanitarnych, dlatego należy dokonać go świadomie. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących asortymentu lub specyfikacji technicznej poszczególnych produktów zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością znajdziemy rozwiązanie odpowiadające indywidualnym potrzebom każdego klienta.