(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Syfony do umywalki

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Cena
  • 36,00 zł - 269,00 zł

Rodzaj syfonu

Aktywne filtry

Syfon umywalkowy oszczędzający miejsce

Strefa umywalkowa dostosowana do potrzeb seniora lub osoby niepełnosprawnej powinna posiadać wyposażenie kompleksowe, które zapewni maksymalny poziom komfortu użytkownika. Musi ona, zatem zostać wyposażona nie tylko w odpowiednio wyprofilowaną umywalkę, bardziej praktyczną baterię łokciową, czy uchylne lustro, ale także w specjalnie zaprojektowany syfon umywalkowy. W ten sposób można maksymalnie wykorzystać zastosowane udogodnienia, a przede wszystkim dedykowaną osobom niepełnosprawnym umywalkę.

Syfon do umywalki dla osób niepełnosprawnych, oprócz pełnienia swojej podstawowej funkcji, pozwala w pełni wykorzystać możliwości dawane przez umywalkę. Celem zastosowania umywalki dla osoby niepełnosprawnej jest przecież umożliwienie jej korzystania z higieny poruszając się na wózku inwalidzkim lub siedząc na krześle prysznicowym lub toaletowym. Wymiana samej umywalki bez zastosowania do niej specjalnego syfonu nie pozwoli, zatem spełnić tej funkcji – klasyczny syfon butelkowy uniemożliwi wygodne korzystanie z umywalki siedząc. Na szczęście na rynku można znaleźć specjalny syfon do umywalki dla osób niepełnosprawnych. Zajmują one minimalną ilość przestrzeni pod umywalką, dzięki czemu osoba niepełnosprawna może swobodnie z niej korzystać. Najbardziej praktyczne są syfony podtynkowe, jednak ich zastosowanie nie zawsze jest możliwe.

Syfon do umywalki – maksimum przestrzeni pod umywalką

Syfon podtynkowy zajmuje pod umywalką minimalną ilość miejsca, ponieważ jego główne części są ukryte w specjalnej zabudowie umieszczonej w ścianie pod umywalką. Dzięki temu osoba, która korzysta z umywalki zyskuje największą ilość miejsca na nogi, a co za tym idzie – maksymalną wygodę. Jednak nie w każdej sytuacji istnieje możliwość zamontowania syfonu podtynkowego, szczególnie, jeżeli chcemy przeprowadzić remont w jak najkrótszym czasie.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprawdzone syfony podtynkowe do umywalek dla osób niepełnosprawnych, między innymi firmy VIEGA. Syfony podtynkowe firmy VIEGA są wykonane z chromowanego mosiądzu, dzięki czemu prezentują się niezwykle elegancko, a do tego są bardzo wytrzymałe.

Syfony natynkowe teleskopowe dla osób niepełnosprawnych

W sytuacji, gdy nie ma możliwości zastosowania syfonu podtynkowego do umywalki dla osoby niepełnosprawnej, w naszej ofercie znajdziecie Państwo również standardowy syfon umywalkowy oszczędzający miejsce. Ich specjalna konstrukcja pozwala zaoszczędzić miejsce pod umywalką, a przede wszystkim zlikwidować sporą przeszkodę w postaci „butelki” klasycznego syfonu umywalkowego, który uniemożliwia podjazd wózkiem lub podejście z krzesłem. Wysokiej jakości syfon umywalkowy oszczędzający miejsce wykonany z PCV cechuje się również wysoką wytrzymałością, choć nie jest tak okazały i elegancki jak jego odpowiednik wykonany z mosiądzu.

Na szczególną uwagę zasługują syfony teleskopowe do umywalek dla osób starszych i niepełnosprawnych, które można wyregulować w niemal dowolny sposób, dzięki czemu są one niezwykle uniwersalne.