(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Uchwyty pod prysznic

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Maskownice
Sposób montażu
Typ uchwytu
Dlugość (cm)

Aktywne filtry

Uchwyty pod prysznic dla niepełnosprawnych

W strefie prysznicowej przystosowanej do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych muszą znaleźć się dodatkowe uchwyty i poręcze pomocnicze. Ich zadaniem jest wsparcie użytkownika podczas wchodzenia i wychodzenia spod prysznica, które jest jedną z najbardziej problematycznych czynności podczas codziennej higieny. Poręcze dla osób niepełnosprawnych zabezpieczają przed przypadkowym poślizgnięciem oraz wspierają utrzymanie stabilności. Warto podkreślić, że w warunkach domowej łazienki wybór uchwytów oraz ich umiejscowienie jest sprawą dowolną i indywidualną. Priorytetem jest rozwiązanie problemów dotykających jej użytkownika.

Jak wybrać poręcze pod prysznic?

Poręcze prysznicowe muszą wspierać użytkownika na każdym etapie korzystania z prysznica. Warto zatem rozważyć montaż uchwytu w pobliżu wejścia do brodzika oraz wewnątrz samej kabiny prysznicowej. W przypadku osoby korzystającej z siedziska prysznicowego montowanego do ściany lub taboretu ważne jest także wsparcie podczas siadania i wstawania.

Praktycznym uchwytem prysznicowym z pewnością może się okazać uchwyt prosty o długości odpowiadającej indywidualnym potrzebom. Pozwoli on pochwycić się zarówno podczas wchodzenia do kabiny, poruszania się po niej, jak i podczas wstawania z siedziska. Należy pamiętać, że ochrona przed poślizgnięciem jest jednym z priorytetów, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo osoby starszej w łazience. Pod wpływem wody i mydlin brodziki często stają się śliskie i, co za tym idzie, niebezpieczne. Warto dobrze przemyśleć, w którym miejscu uchwyty będą najbardziej przydatne.

Pod prysznicem doskonale sprawdzi się także uchwyt kątowy, nazywany także uchwytem prysznicowym. Jest to uchwyt pod prysznic w kształcie litery L, który posiada część poziomą i pionową. Dzięki temu mogą one spełniać szereg funkcji i pomagać podczas wielu czynności. Warto pamiętać o tym, aby dostęp do uchwytów był swobodny i szybki – poręcze muszą zostać zamontowane na wygodnej, odpowiedniej dla użytkownika wysokości i odległości od np. siedziska.

Inne praktyczne uchwyty prysznicowe to uchwyty narożne (występują w wielu wariantach wymiarowych), które są niezwykle przydatnym asystentem codziennych czynności. Kątowe uchwyty prysznicowe mogą posiadać także poręcz pionową. Kombinacji jest wiele.

Uchwyt pod prysznic Deante VITAL – wygoda i bezpieczeństwo

Uchwyt pod prysznic z linii VITAL firmy DEANTE to doskonałe połączenie wygody, przemyślanego wzornictwa i bezpieczeństwa. Uchwyty DEANTE VITAL to akcesoria praktyczne i pomocne, które łączą wiele funkcji. W strefie prysznicowej doskonale sprawdzi się uchwyt narożny z półką na kosmetyki, czy specjalny uchwyt w kształcie podkowy, który może otaczać baterię natryskową. Uchwyty dla seniorów z serii VITAL są także dyskretne i eleganckie, dzięki czemu ich główna funkcja pozostaje tajemnicą dla gości i innych osób. Ciekawe wzornictwo sprawia, że pełnią one także funkcję dekoracyjną i doskonale komponują się z pozostałym wyposażeniem łazienki. Na pochwałę zasługuje także niezwykle prosty sposób montażu.

Uchwyt pod prysznic dla seniorów

Z biegiem lat korzystanie z kabiny prysznicowej staje się problematyczne i może sprawiać trudności Dodatkowe poręcze i uchwyty są przydatne zarówno w specjalnie przygotowanej strefie prysznicowej, jak i w klasycznej kabinie z wysokim brodzikiem.

Podobnie jak w przypadku wanny, wchodzenie i wychodzenie z wysokiego brodzika często bywa dla osób starszych sporym utrudnieniem w codziennym, swobodnym funkcjonowaniu. Wiele osób decyduje się wstawić pod prysznic specjalny stołek lub taboret, ale to nie rozwiązuje wszystkich problemów. Z pomocą przychodzą poręcze dla osób niepełnosprawnych. Doskonale sprawdzą się jako wsparcie podczas wchodzenia i wychodzenia, pomogą utrzymać stabilną postawę i uchronią przed poślizgnięciem. Należy zauważyć, że uchwyty łazienkowe to bardzo prosty i szybki sposób na długotrwałe podniesienie komfortu i bezpieczeństwa osoby starszej. Montaż uchwytów jest prosty, a w przypadku uchwytów montowanych na kotwy chemiczne nie wymaga nawet ingerencji w ścianę. Rodzaj wybranych uchwytów oraz ich umiejscowienie jest kwestią zupełnie indywidualną.

Jaki uchwyt pod prysznic wybrać?

Pod prysznicem powinny znaleźć się uchwyty i poręcze, które zapewnią osobie starszej bezpieczeństwo nie tylko podczas kąpieli, ale przede wszystkim podczas wchodzenia i wychodzenia z brodzika. Jest to statystycznie najbardziej niebezpieczny moment codziennej higieny ze względu na śliskie powierzchnie stwarzające ryzyko poślizgnięcia. Jeżeli użytkownik korzysta pod prysznicem z siedziska naściennego lub wkładanego stołka, czy taboretu, należy zadbać również o to, aby mógł on bezpiecznie usiąść i wstać.

Asekuracja podczas wstawania jest szczególnie ważnym elementem bezpieczeństwa podczas kąpieli, ponieważ brodzik często bywa bardzo śliski za sprawą wody i mydlin. Dlatego w dogodnym, wybranym przez siebie miejscu można zamontować uchwyt pod prysznic prosty o dowolnej, preferowanej długości lub też uchwyt kątowy. Jako uchwyt pod prysznic może służyć wiele modeli uchwytów uniwersalnych.

Uchwyty kątowe także są nazywane uchwytami prysznicowymi, ponieważ to właśnie w tej strefie są one najczęściej wykorzystywane. Uchwyty kątowe pod prysznic cechują się kształtem odpowiadającym literze L, dzięki czemu są bardzo praktyczne – można się ich pochwycić przy wstawaniu, podeprzeć przy siadaniu, czy przytrzymać przemieszczając się. Ponadto użytkownik nie musi ich chwytać jedynie dłonią – użytkowanie jest możliwe także za pomocą łokcia lub przedramienia. Optymalną wysokością montażu poręczy prysznicowej jest 28cm od powierzchni siedziska, stołka czy taboretu.

Na szczególną uwagę zasługują uchwyty szwedzkiej firmy ETAC, a także niezwykle pomysłowe uchwyty z serii DEANTE VITAL. Uchwyty Etac zostały wykonane z tworzyw sztucznych, ale ich wytrzymałość spełnia najwyższe wymagania. Cechują się one niespotykanie wysoką jakością wykonania, antypoślizgowymi nakładkami oraz ergonomicznym, dopasowanym do kształtu dłoni profilowaniem. Uchwyty DEANTE VITAL oferują za to szereg pomysłowych funkcji dodatkowych i doskonale komponują się z pozostałym wyposażeniem łazienki.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również tzw. kątowe uchwyty prysznicowe o wymiarach np. 50 na 50cm, 60 na 60cm itd. Sprawdzą się one w klasycznych kabinach narożnikowych jako asystent codziennych czynności. Warto zapytać także o uchwyty prysznicowe poziomo-pionowe, które posiadają również pionową poręcz, która może pomagać podczas wchodzenia pod prysznic.