(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Uchwyty prysznicowe narożne

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Materiał
Maskownice
Dlugość (cm)

Aktywne filtry

Uchwyty narożne pod prysznic

Bezpieczeństwo pod prysznicem to jeden z podstawowych priorytetów, jeśli chodzi o dostosowanie łazienki do potrzeb osoby starszej lub niepełnosprawnej. W kabinie prysznicowej powinny znaleźć się poręcze, które pomogą w wykonywaniu podstawowych czynności – wchodzenia pod prysznic, wychodzenia z kabiny oraz ewentualnie korzystania z siedziska prysznicowego, krzesełka lub taboretu. Podczas korzystania z natrysku należy zapewnić osobie starszej podparcie, możliwość asekuracji i ochronę przed poślizgnięciem, szczególnie, gdy brodzik pełny jest mydlin zwiększających ryzyko upadku. 

Kątowe uchwyty prysznicowe dla seniorów

Poręcze narożne do kabin prysznicowych pozwalają czuć się pewniej i bezpieczniej pod prysznicem. Występują one w wielu rozmiarach, dzięki czemu bez problemu można dopasować model odpowiedni dla wielkości kabiny prysznicowej. 

Odpowiednio dobrana poręcz pozwoli wygodniej i bezpieczniej wchodzić i wychodzić spod prysznica oraz zapewni równowagę podczas natrysku. Uchwyty kątowe dla niepełnosprawnych montujemy w narożniku kabiny, dzięki czemu możliwość pochwycenia się jest dostępna w każdym miejscu brodzika. Uchwyt pomoże również siadać na taborecie prysznicowym lub krześle. 

Pochwyt powinien być zamontowany na odpowiedniej wysokości, aby stanowił realne wsparcie dla osoby starszej. Choć normy mówią o wysokości 28cm od powierzchni stołka czy taboretu, uchwyt łazienkowy dla osoby niepełnosprawnej możemy zamontować na dowolnej wysokości, dopasowanej do indywidualnych potrzeb.

Narożne uchwyty pod prysznic umożliwiają również zawieszenie siedziska pod prysznic.

Uchwyt pod prysznic – jaki wybrać?

Narożny uchwyt pod prysznic trzeba przede wszystkim dopasować do wymiarów kabiny prysznicowej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo uchwyty dla niepełnosprawnych pod prysznic o wymiarach od 50 na 50cm do 75cm na 75cm. Mogą one być również wykonane z różnych materiałów oraz w różnych kolorach. Oferujemy pochwyty wykonane ze stali nierdzewnej, jak i stali węglowej malowanej proszkowo na kolor biały, o różnych średnicach.