(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Nakładki na sedes

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Wysokość (mm)
Maksymalne obciążenie (kg)
Regulacja wysokości
Regulacja kąta nachylenia
Dodatkowe poręcze

Aktywne filtry

Nakładka na sedes

Korzystanie z tradycyjnej muszli sedesowej może sprawiać trudności niezależnie od wieku – z pewnością przekonały się o tym osoby kontuzjowane, osoby, które przebyły operacje kolan lub bioder. Nakładka na sedes może być także doskonałym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży. Standardowe muszle toaletowe są relatywnie niskie, dlatego siadanie i wstawanie może być problematyczne, wymagać wysiłku i nie lada sprawności. Jest to problem, z którym szczególnie często borykają się osoby starsze i niepełnosprawne. Osoby, które przeszły operacje kolan lub stawów biodrowych często nie mogą korzystać z tradycyjnych misek WC ze względu na zalecenia zdrowotne. Z pomocą przychodzą nasadki i podwyższenia na WC, które pozwalają rozwiązać ten problem i o nim zapomnieć.

Nakładka na sedes dla seniora – sposób na likwidację barier

Nakładka na sedes dla seniora ułatwia codzienne czynności i pozytywnie wpływa na komfort życia. Użytkownik może zapomnieć o wysiłku związanym z korzystaniem z toalety, odzyskać samodzielność i intymność. Nakładki na WC z naszej oferty pozwalają zwiększyć wysokość toalety o kilka lub kilkanaście centymetrów, co od razu pozwoli odczuć ulgę i wsparcie. Dzięki zastosowaniu takiej pomocy łazienkowej korzystanie z toalety stanie się prostsze i wygodniejsze, a także przestanie się kojarzyć z wysiłkiem i trudnościami.

Wybór nakładki na sedes dla niepełnosprawnych – na co zwrócić uwagę?

Dobra nakładka dla niepełnosprawnych na sedes to nie tylko kilka centymetrów więcej. Choć jest to jej kluczowe zadanie, to wiele modeli posiada także szereg innych udogodnień oraz przemyślanych rozwiązań ułatwiających życie. Nie można również zapominać o estetyce wykonania, którą gwarantuje zastosowanie do produkcji solidnych materiałów.

Wybierając nakładkę należy zwrócić uwagę przede wszystkim na maksymalne obciążenie, przy którym nakładka na sedes wciąż będzie bezpieczna w użytkowaniu. Najlepsze nakładki na WC, dzięki zastosowaniu wytrzymałych i solidnych materiałów, mogą wytrzymać nawet do 190kg obciążenia zapewniając przy tym długie, bezawaryjne działanie.

Warto wybrać nakładkę na sedes, która posiada klapę – zapewni to nie tylko dyskrecję i estetyczny wygląd, ale także ograniczy ilość nieprzyjemnych zapachów. Nasza porada, jeśli nakładka na sedes ma być założona na dłuższy czas, warto wybrać wariant z klapą i zdemontować tradycyjną deskę.

Najlepsze podwyższenia do WC są dodatkowo nachylone pod takim kątem, aby ułatwiać zarówno siadanie, jak i wstawanie. Pozostają przy tym stabilne. Ponadto warto zwrócić, na jakość wykonania – niektóre nakładki na WC potrafią do złudzenia przypominać ceramikę łazienkową, dzięki czemu nie rzucają się w oczy, np. podczas wizyty gości.

Nakładka na sedes dla seniora – sposób montażu

Nakładka na sedes dla seniora posiada przemyślane elementy montażowe, które pozwalają dostosować je do kształtów muszli sedesowej. Producenci dbają o to, aby montaż być możliwie jak najprostszy i intuicyjny, oraz by nakładka na sedes po założeniu pozostawała stabilna. Dzięki temu użytkownik może czuć się pewnie i bezpiecznie.

Nakładka na sedes po operacji biodra

Osoby, które na co dzień borykają się z problemami natury ortopedycznej wiedzą, jak uciążliwe i bolesne mogą stać się najprostsze czynności, jak wstawanie, siadanie, a nawet chodzenie. Aby pomóc im przezwyciężyć trudności w okresie rehabilitacji, ale także w czasie poprzedzającym zabieg chirurgiczny, oferujemy nakładki na sedes o różnych parametrach i przeznaczeniu. Jedną z nich jest nakładka na sedes po operacji biodra. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Podwyższająca nakładka na sedes po operacji biodra

Ze specjalnej nakładki na sedes skorzystają przede wszystkim osoby:

  • w podeszłym wieku,
  • cierpiące w wyniku zmian zwyrodnieniowych stawu biodrowego,
  • w okresie rehabilitacji powypadkowej.

Nakładka na sedes po operacji biodra może stworzyć podwyższenie, które zmniejsza obciążenie stawów podczas wstawania i siadania. Dzięki temu ruch staje się prostszy i mniej obciąża kończynę oraz nie uraża tkanki podrażnionej po operacji. To bardzo ważne, aby bezpośrednio po zabiegu nie przeciążać stawu i pozwolić organizmowi się zregenerować.

W naszej ofercie znajdziesz nakładki o grubości od 6 do nawet 15 cm. Dzięki temu łatwo dopasować rozmiar elementu do wzrostu osoby korzystającej z sanitariatu. W zależności od potrzeb możesz wybierać deski z klapą lub bez niej.

Wyjątkowa wytrzymałość nakładek na sedes po operacji biodra

Nakładka na sedes po operacji biodra musi wyróżniać się większą wytrzymałością niż standardowe modele desek. Uraz stawu sprawia, że kontrolowanie ruchów staje się w wielu przypadkach bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe. Siadanie wiąże się z gwałtownym opuszczaniem ciężaru ciała i zwiększonym naciskiem na materiał okrywający ceramiczną muszlę.

Nasze nakładki są wykonane z wysokiej klasy materiałów, które wytrzymują nawet 225 kg nacisku (są testowane i certyfikowane atestem).

Dodatkowe wsparcie stanowią modele wyposażone w podłokietniki. Pozwalają oprzeć ciężar ciała na ramionach i powoli go opuścić tak, aby nie zwiększać bólu w okolicach stawów biodrowych. Konstrukcja jest wykonana w zgodzie z normą DIN18040. Oznacza to wytrzymałość poręczy do 150 kg w szczytowym punkcie oraz odległość między barierkami zapewniającą wygodne wstawanie i siadanie. Rączki są wyprofilowane i przyjemne w dotyku. Poręcze w razie potrzeby można uchylić dla zapewnienia komfortu lub zablokować.

Jakość wykonania nakładki na sedes po operacji biodra

Nakładka na sedes po operacji biodra powinna być wykonana z atestowanego, przyjaznego dla skóry materiału. Może być to tworzywo sztuczne, ale w naszym sklepie znajdziesz także nasadki elastyczne, które pozwalają na dopasowanie ich do praktycznie każdego rozmiaru i kształtu sedesu. Są one wykonane z wyjątkowo gęstej i w pełni wodoodpornej pianki.

Nakładka na sedes po operacji biodra jest rozwiązaniem, które pozwala zapomnieć o ograniczeniach ruchowych i sprawić, że osoba korzystająca z sanitariatu nie musi czuć się skrępowana wiekiem lub niepełnosprawnością. Jej uniwersalny krój oraz neutralne kolory sprawdzą się w każdym wnętrzu i nie będą powodowały przykrych skojarzeń z pomieszczeniami szpitalnymi.