(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Krzesła toaletowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Cena
  • 175,00 zł - 670,00 zł

Szerokość (mm)
Wysokość (mm)
Wycięcie higieniczne
Maksymalne obciążenie (kg)
Podłokietniki
Regulacja wysokości
Regulacja kąta nachylenia

Aktywne filtry

Krzesło toaletowe

Krzesło toaletowe może być nieocenionym asystentem codziennych czynności. Nie jest to produkt przeznaczony tylko i wyłącznie dla seniorów lub osób niepełnosprawnych – może on stanowić doskonałe uzupełnienie wyposażenia łazienki także dla osób kontuzjowanych i innych osób potrzebujących wsparcia w codziennych czynnościach.

W przypadku osób o trwale obniżonej sprawności ruchowej, które wymagają np. długotrwałej rekonwalescencji, solidne i bezpieczne krzesło toaletowe może oznaczać znacznie wyższy komfort i bezpieczeństwo podczas pobytu w łazience. Zadaniem krzesła toaletowego jest wsparcie użytkownika podczas codziennych czynności toaletowych oraz zapewnienie możliwie jak najwyższego poziomu intymności i niezależności. Jeżeli konieczna jest pomoc drugiej osoby, przemyślana konstrukcja krzesła toaletowego powinna także ułatwiać wykonywanie przez nią czynności pielęgnacyjnych.

Idea krzeseł toaletowych

Zakup krzesła toaletowego jest wskazany w przypadku osób, które przed dłuższy czas mają problemy z poruszaniem się lub dla których korzystanie z tradycyjnej miski toaletowej stanowi problem. W przypadku osób leżących krzesło toaletowe może z powodzeniem pełnić funkcję tzw. toalety przyłóżkowej, ograniczając do minimum ilość wysiłku potrzebnego do zaspokojenia potrzeb fizjologicznych.

Krzesło toaletowe na kółkach to także doskonały zamiennik nakładki na sedes, szczególnie w przypadku modeli modułowych. Można je dowolnie konfigurować w zależności od potrzeb. Takim modelem jest np. krzesło toaletowe Etac Swift Commode. Zastosowanie takiego rozwiązania jest bardziej praktyczne i dla wielu użytkowników również bardziej komfortowe. Ponadto Etac Swift Commode jest produktem uniwersalnym i ma wiele zastosowań.

Krzesło toaletowe – na co zwrócić uwagę?

Wybierając krzesło toaletowe warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które zapewnią nie tylko wygodę i komfort, ale także zadbają o poczucie prywatności. Warto, zatem przemyśleć zakup krzesła toaletowego, aby maksymalnie odpowiadał on potrzebom użytkownika.

Regulacja wysokości pozwoli dopasować krzesło toaletowe na kółkach do indywidualnych potrzeb oraz umożliwić swobodne, lekkie siadanie oraz wstawanie. W przypadku osób borykających się z ograniczoną sprawnością ruchową, np. po przebytych operacjach stawów biodrowych lub kolanowych, regulacja wysokości ma kluczowe znaczenie.

Wybierając krzesło toaletowe na kółkach należy również zwrócić uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie. Jest to czynnik ważny dla bezpieczeństwa użytkownika. Wybór solidniejszego, bardziej wytrzymałego krzesła toaletowego gwarantuje pewność i spokój o swoje bezpieczeństwo.

Możliwość składania krzesła toaletowego ma szczególne znaczenie w małych łazienkach, gdzie liczy się każda wolna przestrzeń, a także w przypadku konieczności transportu krzesła np. do innego pomieszczenia. W przypadku, gdy przewidujemy częste przenoszenie krzesła, warto także zwrócić uwagę na jego wagę. Komfort użytkowania dodatkowo podniosą takie udogodnienia jak miękkie nakładki na podłokietniki.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również krzesło toaletowe na kółkach, czyli tzw. wózek toaletowy.