(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Schodki do wanny

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Cena
  • 154,00 zł - 219,00 zł

Szerokość (mm)
Wysokość (mm)
Długość (mm)
Maksymalne obciążenie (kg)

Aktywne filtry

Schodki do wanny

W przypadku osób o zmniejszonej sprawności ruchowej przychodzi moment, gdy tradycyjna wanna staje się niepraktyczna. Korzystanie z tradycyjnej wanny z biegiem lat staje się problematyczne, dlatego ich użytkownicy w naturalnym odruchu zaczynają poszukiwać rozwiązania, które pozwoli im uporać się z podstawowymi problemami. Do tych problemów zaliczamy najważniejsze z nich, które dotyczą zdecydowanej większości seniorów, a więc wchodzenie do wanny i wychodzenie z niej. Z pomocą mogą przyjść między innymi schodki do wanny.

Główną funkcją stopni i podwyższeń do wanny jest ułatwienie wchodzenia do wanny osobom o obniżonej sprawności ruchowej. Ich zadaniem jest pomoc w pokonywaniu bariery w postaci wysokiej, sięgającej nawet 60cm krawędzi wanny, która wymaga od osób o ograniczonej sprawności ruchowej często olbrzymiego wysiłku. Bariera ta, oprócz trudności fizycznych, może sprawiać także dolegliwości bólowe, które w dłuższej perspektywie czasu doprowadzają do zniechęcenia i kojarzenia kąpieli jedynie z trudnościami, lękiem i dyskomfortem. Schodki do wanny pozwalają pokonać wysoką krawędź wanny, nie wymuszając wysokiego podnoszenia nóg oraz pozytywnie wpływając na bezpieczeństwo użytkownika. Stopnie do wanien wspierają także pomoc i opiekę nad osobą starszą lub niepełnosprawną.

Schodki do wanny – główne korzyści

Główną korzyścią wynikającą z zastosowania stopnia do wanny lub schodków to zmniejszenie wysiłku potrzebnego do wejścia do wanny lub wysokiego brodzika. Stopień do wanny pozwala zmniejszyć dyskomfort związany z korzystaniem z tradycyjnej wanny oraz zwiększa bezpieczeństwo seniora, minimalizując ryzyko poślizgnięcia i upadku podczas wchodzenia do niej. Zastosowanie antypoślizgowych materiałów w oferowanych przez nas stopni do wanny także poprawia bezpieczeństwo użytkownika.

Stopień do wanny – na co zwrócić uwagę

Praktyczne i bezpieczne schodki do wanny posiadają przede wszystkim gumowe zabezpieczenia nóżek, których zadaniem jest minimalizowanie ryzyka przesuwania się stopnia podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny. Równie ważna jest także powierzchnia antypoślizgowa znajdująca się na samym schodku, z którym bezpośrednią styczność mają stopy użytkownika. Gwarantuje to ochronę przed poślizgnięciem w przypadku wychodzenia z kąpieli, gdy stopy są mokre. Materiały antypoślizgowe gwarantują stabilność i zwiększone bezpieczeństwo.

Przy wyborze stopnia do wanny warto zwrócić także uwagę na jego wymiary. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne stopnie i schodki, o większych, jak i mniejszych gabarytach. Większe schodki do wanny zapewnią większe poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, jednak mogą nie być praktyczne szczególnie w małych łazienkach. Ważna jest również wysokość stopnia – użytkownik musi móc z łatwością wejść na taki stopień, zatem nie może on być zbyt wysoki.

W przypadku zdecydowania się na wybór stopnia do wanny warto także w jego pobliżu zamontować uchwyt pomocniczy lub poręcz, która dodatkowo podniesie poziom bezpieczeństwa podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny, czy brodzika.