(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Baterie wannowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Cena
  • 331,00 zł - 637,00 zł

Bateria wannowa
W komplecie z wężem i słuchawką
Rodzaj baterii termostatycznej
Klasa przepływu
Typ baterii

Aktywne filtry

Baterie wannowe

Bateria wannowa jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej wanny. Umożliwia ona nie tylko nalanie wody do wanny, ale także skorzystanie z natrysku lub umycie głowy. Oferowane przez nas baterie wannowe mogą zostać zamontowane zarówno na ścianie, jak i na rancie wanny (po zastosowaniu koników przyłączeniowych). W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór klasycznych baterii mieszaczowych jednouchwytowych, jak i baterie termostatyczne dedykowane osobom starszym, niepełnosprawnym oraz małym dzieciom. Ich kluczową zaletą jest możliwość precyzyjnego ustawienia temperatury wody oraz specjalne zabezpieczenie anty oparzeniowe. Pokrętła regulacyjne baterii stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym odkręceniem wody lub niebezpiecznym, niezamierzonym zwiększeniem jej temperatury.

Bateria wannowa – jak wybrać?

Baterie wannowe różnią się od siebie przede wszystkim dwoma parametrami: zasięgiem wylewki oraz klasą przepływu. Oprócz tego znaczne różnice można zauważyć w stylistyce, wzornictwie i ergonomii użytkowania. Obecnie wśród baterii wannowych popularne są modele prostokątne o minimalistycznej stylistyce. Niesłabnącą popularnością cieszą się modele tradycyjne i dobrze znane ich użytkownikom.

Odpowiedni zasięg wylewki baterii wannowej związany jest ze sposobem montażu baterii. W przypadku montażu baterii na ścianie należy pamiętać o dobraniu takiej długości wylewki, aby woda po odkręceniu leciała do środka wanny. Jeśli rant jest wąski, a bateria umiejscowiona pośrodku wanny, na ścianie, wylewka nie powinna być zbyt długa, aby nie zahaczać o nią podczas kąpieli. W przypadku montażu baterii wannowej na rancie wanny (za pomocą specjalnych kolanek do baterii) również należy pamiętaj o odpowiedniej długości wylewki. Naszym klientom sugerujemy montaż baterii wannowej mniej więcej po środku wanny – tak, aby siedząc na ławce lub siedzisku wannowym móc swobodnie, bez pochylania się, obsługiwać baterię, regulować temperaturę wody i jej ciśnienie.

Każda bateria wannowa posiada określoną klasę przepływu oraz określenie grupy akustycznej. Pierwszy parametr określa ilość wody zdolnej przepłynąć przez baterię w ciągu minuty, a zatem im większa klasa przepływu (przepustowość baterii) tym szybciej napełnimy wannę wodą i będziemy mogli korzystać z relaksującej kąpieli. Grupa akustyczna określa z kolei poziom hałasu generowanego przez baterię podczas jej pracy.

Bateria wannowa - akcesoria

Do baterii wannowej warto dokupić zestaw natryskowy, który w każdej chwili może zostać zdemontowany. Odpowiednio długi wąż wraz z słuchawką pozwoli wziąć w wannie szybki prysznic lub opłukać się w pozycji siedzącej np. na siedzisku do wanny. Węże natryskowe są uniwersalne i pasują do każdej baterii wannowej. Przełączanie między wlewaniem wody do wanny, a natryskiem jest bardzo proste i intuicyjne, nie wymaga również wysiłku. Wybór zestawu natryskowego pozwoli urządzić w wannie także strefę prysznicową. Szczególnie wartym uwagi zestawem natryskowym jest zestaw z linii VITAL firmy Deante, który posiada zintegrowany uchwyt oraz elementy dostosowane do potrzeb seniorów.