(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Uchwyty do wanny

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Maskownice
Typ uchwytu
Dlugość (cm)

Aktywne filtry

Uchwyt do wanny dla seniora

W przypadku osób starszych i niepełnosprawnych zainwestowanie w uchwyt do wanny jest rzeczą wręcz obowiązkową. Wanna jest elementem, który osobom o niższej sprawności ruchowej sprawia z reguły najwięcej problemów. Najważniejsze z nich to siadanie i wstawanie z wanny, a także wchodzenie i wychodzenie z niej. Wszystkie te czynności, bez odpowiedniego wsparcia i asekuracji, mogą być zagrożeniem dla zdrowia osób starszych, ponieważ przypadkowe poślizgnięcie czy potknięcie może skutkować groźnym upadkiem. W tej roli doskonale sprawdzą się uchwyty wannowe.

Uchwyt do wanny dla seniora pozwala na samodzielność oraz ułatwia życie, znacznie podnosząc komfort kąpieli i korzystania z wanny. W tej kategorii zebraliśmy dla Państwa zarówno uniwersalne uchwyty, które doskonale sprawdzą się w strefie wanny, jak i specjalnie zaprojektowane uchwyty wannowe.

Uchwyt do wanny – gdzie zamontować?

Wybór miejsca montażu i rodzaju potrzebnych uchwytów do wanny należy zacząć od określenia miejsc, w których niezbędne jest wsparcie zapewniające wygodę i bezpieczeństwo. Miejsca, w których najczęściej montuje się uchwyt do wanny to:

- brzeg wanny – w tym miejscu senior napotyka pierwszą barierę w postaci wysokiej krawędzi do pokonania. Odpowiedni uchwyt, który pomoże pokonać brzeg wanny, powinien być zamontowany na wysokości pozwalającej przytrzymać się podczas podnoszenia nóg. Takim uchwytem, który ułatwi wchodzenie do wanny, jest np. uchwyt prosty. Przyda się również podczas wychodzenia z niej.

- środek wanny – uchwyty wannowe dla seniorów mogą w tym miejscu służyć jako poręcze, które pozwolą bezpiecznie poruszać się w wannie, usiąść w wybranym miejscu oraz wstać z pozycji siedzącej. W tym miejscu sprawdzą się uchwyty kątowe specjalne. Po kąpieli, gdy wanna jest mokra, a ryzyko poślizgnięcia wzrasta, utrzymanie stabilnej postawy jest szczególnie ważne. Uchwyt w tym miejscu jest szczególnie pomocny, gdy korzystamy z siedziska do wanny.

Uchwyt do wanny – jaki wybrać?

W tej kategorii proponujemy szereg uchwytów oraz doradzamy w ich wyborze. Warto, zatem poświęcić trochę czasu na określenie swoich potrzeb, wyznaczenie miejsc, w których potrzebne jest dodatkowe wsparcie oraz zrobienie podstawowych pomiarów. Na każdym z tych etapów możecie Państwo liczyć na naszą pomoc.

W naszej ofercie znajdują się uchwyty wannowe wykonane ze stali malowanej proszkowo, jak i stali nierdzewnej. Oferujemy także antypoślizgowe uchwyty z tworzywa sztucznego. Uchwyty do wanny dla seniora różnią się również średnicą rurki i sposobem zamaskowania otworów montażowych.

Na szczególną uwagę zasługują rewelacyjne uchwyty z serii Deante VITAL, które oprócz pełnienia roli uchwytów mają dodatkowe funkcje: wieszak na ręcznik, czy półka na kosmetyki. Dzięki temu są dyskretne i ładne, wkomponowując się w wyposażenie łazienki. Są to, zatem bardzo praktyczne uchwyty do wanny.

Wchodzenie i wychodzenie z wanny to podstawowy problem wielu osób starszych, dlatego warto zainwestować w odpowiedni uchwyt do wanny dla seniora, który to ułatwi. Największą korzyścią jest w tym przypadku zyskanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa.

Uchwyty wannowe – różnice i zastosowania

Uchwyt do wanny dla seniora to dość zróżnicowany asortyment i może pełnić wiele funkcji. Istnieją jednak uchwyty uniwersalne i praktyczne zarówno w wannie, jak i pod prysznicem, czy w strefie WC. Poręcze mogą pomagać podczas wstawania z wanny, siadania na siedzisku, czy podczas wychodzenia z wanny. Do takich uchwytów należy np. uchwyt prosty, uchwyt kątowy, czy uchwyt kątowy specjalny. Dzięki ich zastosowaniu można niskim kosztem uczynić strefę wannową znacznie bezpieczniejszą.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo uchwyty wannowe wykonane ze stali, jak i tworzywa sztucznego. Oferujemy również uchwyty przyklejane, które można łatwo i szybko zamontować. Nie proponujemy uchwytów na przyssawki. Różnice pomiędzy poszczególnymi uchwytami dla niepełnosprawnych dotyczą wymiarów, zastosowanych kątów, jak i średnicy rurek. Poręcze mogą posiadać także maskownice otworów montażowych.

Uchwyty do wanny dwa w jednym – Deante Vital

Osobom ceniącym sobie nie tylko praktyczne, ale i estetyczne rozwiązania, z pewnością spodobają się uchwyty wannowe z serii Deante Vital. To niezwykle pomysłowe uchwyty do wanny dwa w jednym, które oprócz tego, że pomagają przy wykonywaniu codziennych czynności pełniąc rolę uchwytów, posiadają również udogodnienia w postaci półki na kosmetyki lub wieszaka na ręcznik. Jest to rozwiązanie estetyczne, funkcjonalne i dyskretne.