(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');

Siedziska pod prysznic

Filtrowanie   Sortowanie  

Składane, naścienne siedzisko prysznicowe to niemal obowiązkowy element strefy prysznica osoby starszej lub niepełnosprawnej. Pozwala bezpiecznie i wygodnie korzystać z kąpieli osobom starszym i niepełnosprawnym. Siedzisko pod prysznic naścienne ma przede wszystkim tę zaletę, że pozwala zaoszczędzić miejsce pod prysznicem, którego zazwyczaj i tak jest niewiele. Ponadto nie wymaga ono często wyjmowania i wkładania z powrotem, jak ma to miejsce w przypadku stołków czy taboretów. Siedzisko prysznicowe może być w dowolnym momencie złożone, jeżeli zajdzie taka potrzeba. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne modele siedzisk pod prysznic montowanych do ściany.

 

Siedzisko pod prysznic – jakie wybrać?

Wybór siedziska pod prysznic należy zacząć od określenia potrzeb ich użytkownika. W zależności od stanu zdrowia, kondycji fizycznej i przebytych urazów potrzeby naszych klientów są bardzo zróżnicowane. Dostępne na rynku siedziska pod prysznic różnią się rozmiarami, rodzajami zastosowanych materiałów i rozwiązań technicznych, dzięki czemu praktycznie każdy użytkownik może znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb.

Na początek warto zwrócić uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie siedziska niektóre modele wytrzymują nawet do 150kg obciążenia, jeszcze inne wymagają dodatkowych nóżek, aby korzystanie z nich było bezpieczne.

Należy zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do produkcji siedziska pod prysznic wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych zapewniają wyższy komfort natrysku, dzięki cieplejszej w dotyku powierzchni. Jeżeli więc użytkownik jest szczególnie wrażliwy na zimno, warto zwrócić uwagę na te modele siedzisk prysznicowych.


Siedzisko pod prysznic Etac RELAX – gwarancja najwyższego komfortu!

Szczególnym modelem siedziska jest model Etac RELAX jest to siedzisko prysznicowe wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które może być wyposażone w szereg dodatkowych akcesoriów znacznie podnoszących komfort użytkowania. Ponadto jest ono bardzo estetyczne i przyjemne w dotyku. Ergonomiczny kształt ułatwia higienę miejsc intymnych i umożliwia siedzenie w różnych pozycjach. Siedzisko pod prysznic Etac RELAX można wyposażyć w podłokietniki, które ułatwią wstawanie z niego, a także zwiększają bezpieczeństwo użytkownika w przypadku np. chwilowego osłabienia. Montowane na rzep oparcie pozwoli wygodnie oprzeć się o ścianie, aby dłużej czerpać przyjemność z natrysku. Dodatkowe nóżki pozwalają zwiększyć nośność siedziska.


Jak zamontować siedzisko pod prysznic?

W przypadku modeli siedzisk prysznicowych z nóżkami należy pamiętać o tym, że możliwości montażu są nieco ograniczone ze względu na zakres regulacji nóżek. Jednak w przypadku tradycyjnego siedziska pod prysznic należy zamontować je na wysokości 46-48cm (mierzone od podłogi do powierzchni siedziska). Nie jest to wymóg sztywny najważniejsze, by nogi użytkownika podczas kąpieli znajdowały się na podłodze. W pobliżu siedziska pod prysznic warto zamontować dodatkowe uchwyty, które ułatwią osobie starszej siadanie i wstawanie.

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');