(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Siedziska pod prysznic

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Marka
Cena
  • 139,00 zł - 1 250,00 zł

Materiał
Nóżki
Kolor

Aktywne filtry

Siedzisko pod prysznic

Składane, naścienne siedzisko prysznicowe to niemal obowiązkowy element strefy prysznica osoby starszej lub niepełnosprawnej. Pozwala bezpiecznie i wygodnie korzystać z kąpieli osobom starszym i niepełnosprawnym. Siedzisko pod prysznic naścienne ma przede wszystkim tę zaletę, że pozwala zaoszczędzić miejsce pod prysznicem, którego zazwyczaj i tak jest niewiele. Ponadto nie wymaga ono często wyjmowania i wkładania z powrotem, jak ma to miejsce w przypadku stołków czy taboretów. Siedzisko prysznicowe może być w dowolnym momencie złożone, jeżeli zajdzie taka potrzeba. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różne modele siedzisk pod prysznic montowanych do ściany.

Siedzisko prysznicowe – jakie wybrać?

Wybór siedziska pod prysznic należy zacząć od określenia potrzeb ich użytkownika. W zależności od stanu zdrowia, kondycji fizycznej i przebytych urazów potrzeby naszych klientów są bardzo zróżnicowane. Dostępne na rynku siedziska pod prysznic różnią się rozmiarami, rodzajami zastosowanych materiałów i rozwiązań technicznych, dzięki czemu praktycznie każdy użytkownik może znaleźć model odpowiedni do swoich potrzeb.

Na początek warto zwrócić uwagę na maksymalne dopuszczalne obciążenie siedziska – niektóre modele wytrzymują nawet do 150kg obciążenia, jeszcze inne wymagają dodatkowych nóżek, aby korzystanie z nich było bezpieczne.

Należy zwrócić uwagę na materiały wykorzystane do produkcji – siedziska pod prysznic wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych zapewniają wyższy komfort natrysku, dzięki „cieplejszej” w dotyku powierzchni. Jeżeli więc użytkownik jest szczególnie wrażliwy na zimno, warto zwrócić uwagę na te modele siedzisk prysznicowych.

Siedzisko pod prysznic Etac RELAX – gwarancja najwyższego komfortu!

Szczególnym modelem siedziska jest model Etac RELAX – jest to siedzisko prysznicowe wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, które może być wyposażone w szereg dodatkowych akcesoriów znacznie podnoszących komfort użytkowania. Ponadto jest ono bardzo estetyczne i przyjemne w dotyku. Ergonomiczny kształt ułatwia higienę miejsc intymnych i umożliwia siedzenie w różnych pozycjach. Siedzisko pod prysznic Etac RELAX można wyposażyć w podłokietniki, które ułatwią wstawanie z niego, a także zwiększają bezpieczeństwo użytkownika w przypadku np. chwilowego osłabienia. Montowane na rzep oparcie pozwoli wygodnie oprzeć się o ścianie, aby dłużej czerpać przyjemność z natrysku. Dodatkowe nóżki pozwalają zwiększyć nośność siedziska.

Jak zamontować siedzisko pod prysznic?

W przypadku modeli siedzisk prysznicowych z nóżkami należy pamiętać o tym, że możliwości montażu są nieco ograniczone ze względu na zakres regulacji nóżek. Jednak w przypadku tradycyjnego siedziska pod prysznic należy zamontować je na wysokości 46-48cm (mierzone od podłogi do powierzchni siedziska). Nie jest to wymóg sztywny – najważniejsze, by nogi użytkownika podczas kąpieli znajdowały się na podłodze. W pobliżu siedziska pod prysznic warto zamontować dodatkowe uchwyty, które ułatwią osobie starszej siadanie i wstawanie.