(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Ławeczki do wanny

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Aktywne filtry

Ławeczki do wanny

Korzystanie z wanny w pozycji leżącej jest dla osób starszych nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne. Najwięcej trudności może sprawiać im wstawanie z wanny szczególnie, gdy jest ona mokra i śliska. Z biegiem lat coraz trudniejsze staje się także siadanie lub kucanie w wannie. W takiej sytuacji bardzo ważne jest niedopuszczenie do tego, aby codzienna higiena kojarzyła się z wysiłkiem, dyskomfortem i obawami. Codzienna higiena ma być czasem relaksu, odpoczynku i ukojenia organizmu po całym dniu.

Ławeczka na wannę to rozwiązanie stosowane w sytuacji, gdy siedzisko do wanny jest niepraktyczne. Powodów może być wiele – niewystarczająca wielkość, niekomfortowa wysokość, problemy z wstawaniem. Ławka na wannę montowana jest na rantach wanny, dzięki czemu jest ona osadzona bardzo wysoka. Ma to szczególne znaczenie dla osób po przebytych operacjach stawów kolanowych lub biodrowych. Ponadto takie rozwiązanie ułatwia również transfer do wanny i na zewnątrz. Pomaga przy tym często spotykana dodatkowa rączka.

Na szczególną uwagę zasługuje ławeczka na wannę z dyskiem obrotowym, dzięki której pokonanie wysokiej krawędzi wanny staje się jeszcze prostsze. Ławeczka do wanny jest szczególnie polecane osobom po urazach bioder lub kolan, osłabionym lub kontuzjowanym.

Ławeczka do wanny – na co zwrócić uwagę?

Choć ławeczka do wanny to produkt bardzo uniwersalny to przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Kluczowy z nich to maksymalne dopuszczalne obciążenie. Ławka na wannę jest bardzo solidna i może wytrzymywać nawet do 200 kilogramów obciążenia. Większość modeli jest bezpieczna przy wadze użytkownika powyżej 100kg.

Ławki nawannowe różnią się szerokością, możliwością regulacji, kształtem, czy wykończeniem antypoślizgowym. Przed zakupem warto, zatem zmierzyć szerokość wanny i rantów, aby określić, czy ławeczka do wanny będzie mogła zostać stabilnie i bezpiecznie zamontowana.

Ważne jest także, aby ławka na wannę posiadała solidne uchwyty mocujące, które zabezpieczą przed jej przesuwaniem. Szczególnie bezpieczne rozwiązanie, które zapewnia bardzo wysoki komfort użytkowania bez obaw o przesuwanie się ławki, zostało zastosowane w ławce Etac Fresh.

Dodatkowym ułatwieniem jest rączka transferowa, którą posiada praktycznie każda ławka na wannę. Niektóre modele posiadają także takie udogodnienia jak np. mydelniczka.

Ławeczka na wannę – dodatkowe korzyści

Od produktu codziennego użytku często oczekujemy nie tylko praktycznych rozwiązań, ale i estetycznego wykonania, przemyślanego wzornictwa i przyjemności z obcowania z nim. Warto aby wybrana ławka na wannę była wykonana z najwyższej, jakości materiałów, która wyższą cenę zrekompensuje wyższym poczuciem bezpieczeństwa i większą satysfakcją z korzystania. Nowoczesna ławeczka na wannę cieszy oko, ładnie komponuje się z wyposażeniem łazienki i nie kojarzy ze szpitalnym sanitariatem. Antypoślizgowa powierzchnia oraz specjalne otwory drenażowe sprawią, że ławeczka do wanny będzie przyjemniejsza w korzystaniu, a odpowiednio zaprojektowany system mocowania pozwoli czuć się pewnie i stabilnie. Ławeczka na wannę wykonana z wysokiej, jakości tworzywa będzie nie tylko bardzo wytrzymała, ale i lekka, dzięki czemu korzystanie z niej będzie dużo łatwiejsze i mniej wymagające.