(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Baterie prysznicowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Cena
  • 288,00 zł - 535,00 zł

Wysokość (mm)
Bateria wannowa
W komplecie z wężem i słuchawką
Rodzaj baterii prysznicowej
Klasa przepływu
Typ baterii

Aktywne filtry

Baterie prysznicowe

W każdej strefie prysznicowej musi znaleźć się odpowiednia wysokiej, jakości bateria prysznicowa, która pozwoli na korzystanie z prysznica. Wybór dostępnych rozwiązań jest bardzo szeroki. Producenci wciąż tworzą nowe modele baterii prysznicowych o lepszych parametrach technicznych oraz odpowiadające współczesnym trendom we wzornictwie łazienkowym.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo klasyczne baterie prysznicowe z mieszaczem (baterie jednouchwytowe), jak i nowoczesne baterie termostatyczne cenione szczególnie przez osoby starsze oraz rodziców małych dzieci. Baterie z głowicami termostatycznymi pozwalają z niespotykaną dotąd dokładnością regulować temperaturę wody, a także posiadają specjalny mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym poparzeniem. Ponadto są one bardziej ekologiczne niż klasyczne baterie za sprawą zmniejszonego zużycia wody podczas ich użytkowania. Bateria prysznicowa z termostatem stale utrzymuje niezmienną temperaturę wody podczas prysznica, niezależnie od wahań ciśnienia w instalacji. Najlepsze baterie prysznicowe posiadają także specjalną konstrukcję, dzięki której korpus baterii nie nagrzewa się w czasie, gdy użytkownik korzysta np. z natrysku.

Bateria prysznicowa – jaką wybrać?

Wybierając baterię prysznicową należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które mają decydujący wpływ na komfort użytkowania w przyszłości. Oprócz niewątpliwie ważnej estetyki (producenci oferują wiele różnych wzorów, od klasycznych po współczesne, minimalistyczne modele) warto także zastanowić się nad parametrami technicznymi.

Baterie prysznicowe różnią się między sobą przede wszystkim klasą przepływu oraz grupą akustyczną. Klasa przepływu określa ilość wody przepływającej przez baterię przy spełnieniu określonych przez normę warunkach. Im wyższa klasa przepływu tym więcej wody przepłynie przez baterię. Warto pamiętać, aby w przypadku instalacji wodnych o niskim ciśnieniu wody wybrać baterię o wyższej klasie przepływu, aby zapewnić jej prawidłowe działanie i komfortowy prysznic. Grupa akustyczna określa siłę natężenia dźwięku podczas pracy baterii – grupa akustyczna I oznacza baterie pracujące najciszej.

Baterie natryskowe posiadają różnie zamontowane uchwyty (w górnej lub przedniej części). Jest to czynnik, na który również warto zwrócić uwagę, aby ustrzec się późniejszych problemów np. z notorycznym przypadkowym przestawianiem temperatury wody podczas prysznica. Z kolei baterie termostatyczne wyposażone są zazwyczaj w pokrętła regulacyjne, które w przypadku osób mających problemy z chwytaniem, mogą być niewskazane.

Bateria prysznicowa - akcesoria

Korzystanie z baterii natryskowej będzie niemożliwe bez odpowiedniego zestawu natryskowego. Należy pamiętać o odpowiedniej długości węża oraz wyborze słuchawki adekwatnej do indywidualnych potrzeb. Przydatne są także wszelkiego rodzaju drążki prysznicowe, które pozwalają zawiesić słuchawkę na czas namydlania. Drążek natryskowy sprawdza się także wtedy, gdy pod prysznicem nie ma osobnej deszczownicy, umożliwiając korzystanie z natrysku w pozycji stojącej bez konieczności ciągłego trzymania słuchawki w dłoni.