(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Baterie medyczne

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Cena
  • 254,00 zł - 322,00 zł

Wysokość (mm)
W komplecie z wężem i słuchawką
Rodzaj baterii umywalkowej
Rodzaj baterii prysznicowej
Rodzaj baterii medycznej
Klasa przepływu
Typ baterii

Aktywne filtry

Baterie medyczne

Dostosowanie łazienki do potrzeb osób starszych lub niepełnosprawnych musi odbywać się w wielu obszarach. Do tradycyjnych i najczęstszych rozwiązań należą wszelkie udogodnienia dedykowane strefom prysznica lub wanny oraz toalety. Jednak ułatwianie codziennych czynności ma także znaczenie w strefie umywalkowej, gdzie poza zastosowaniem uchwytów pomocniczych, można także zastosować specjalistyczną armaturę. Aby higiena w strefie umywalki była łatwiejsza dla osób o zmniejszonej sprawności powstały tzw. baterie medyczne.

Baterie medyczne – co to właściwie jest?

Baterie medyczne to baterie wyposażone w specjalnie przedłużone uchwyty, które można obsługiwać za pomocą dłoni, łokci i przedramion. Ma to na celu ograniczenie do minimum przenoszenie zarazków i bakterii gromadzących się na uchwytach baterii – jak wiadomo dłonie to miejsce, gdzie najprościej o spotkanie różnego rodzaju mikroorganizmów. Występują one także pod takimi nazwami jak: baterie lekarskie, baterie łokciowe, baterie szpitalne. Każda z tych nazw jest nazwą prawidłową, ponieważ znajdują one zastosowanie przede wszystkim w placówkach o charakterze szpitalnym, opiekuńczym. Z powodzeniem są stosowane także w gabinetach lekarskich, czy domach pomocy społecznej. Zadaniem specjalnych rozwiązań zastosowanych w bateriach łokciowych jest przede wszystkim utrzymanie najwyższego poziomu higien i sterylnych warunków. Jednak baterie kliniczne mogą być także bez obaw stosowane w prywatnych, domowych łazienkach. W warunkach domowych komfort higieny podniesie przede wszystkim przedłużony uchwyt.

Baterie łokciowe charakteryzują się specjalną, przedłużoną dźwignią (uchwytem, tzw. uchwyt lekarski) z charakterystycznym profilowaniem na samym końcu. Rozwiązanie to sprawia, że baterie medyczne są powszechnie polecane osobom starszym, osobom niepełnosprawnym i wszystkim tym, którzy z różnych powodów borykają się z problemem ograniczonej sprawności. Baterie łokciowe ułatwiają życie i codzienne czynności – po prostu.

Bateria łokciowa działa na identycznej zasadzie, co tradycyjna bateria, jednak jej obsługa jest znacznie prostsza szczególnie, jeżeli użytkownik cierpi na dolegliwości dłoni. Wystarczy lekko pchnąć uchwyt baterii, aby móc rozpocząć korzystanie z niej. Równie prosta jest także regulacja temperatury wody. Specjalna, profilowana końcówka dźwigni sprawia, że korzystanie z baterii jest łatwiejsze. Umożliwia ona także precyzyjniejsze ustawianie temperatury wody. Kluczową zaletą tych baterii jest to, że można je obsługiwać za pomocą łokci lub przedramion.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo jedynie najlepsze baterie umywalkowe dla osób niepełnosprawnych od sprawdzonych producentów, wyposażone w ceramiczne głowice i aeratory. Oferujemy baterie łokciowe umywalkowe (stojące i ścienne), baterie medyczne zlewozmywakowe, a także baterie medyczne termostatyczne (także natryskowe i wannowe). Cechują się one wysoką, jakością wykonania, co gwarantuje niezawodność i satysfakcję na długi czas. Zgodnie z naszą filozofią, oferowane przez nas baterie łokciowe mają sprawiać, że Państwa życie stanie się łatwiejsze, a wybrane produkty zapewnią swobodę podczas codziennych czynności.