(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Baterie termostatyczne

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Cena
  • 286,00 zł - 490,00 zł

Klasa przepływu

Aktywne filtry

Baterie prysznicowe termostatyczne

W tej kategorii oferujemy Państwu baterie prysznicowe (natryskowe) z głowicami termostatycznymi. Czy warta zakupu jest bateria z termostatem? Kto powinien to zrobić? Jakie są główne korzyści płynące z zastosowania tego typu baterii?
Bateria termostatyczna w swojej unikalnej konstrukcji posiada termostatyczną głowicę, która umożliwia zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa użytkownika podczas kąpieli. Szczególnie pozytywny wpływ na poprawienie wygody korzystania z natrysku mają one dla osób starszych, niepełnosprawnych oraz dzieci.

Bateria termostatyczna – korzyści

Podstawową korzyścią, jaką oferują baterie termostatyczne, jest możliwą precyzyjne i szybkie ustawienie temperatury wody. Ponadto bateria termostatyczna „zapamiętuje” ustawienie, dzięki czemu zawsze możemy korzystać z kąpieli w wodzie o tej samej temperaturze. Likwiduje to konieczność czasochłonnego manipulowania klasycznym uchwytem, podczas którego marnujemy niemałe ilości wody.

Dodatkową korzyścią jest brak ryzyka przypadkowego przestawienia temperatury wody podczas natrysku, które może doprowadzić do nieumyślnego poparzenia. Jest to efekt zastąpienia klasycznego, wystającego uchwytu pokrętłem regulacji. Pokrętło baterii termostatycznej posiada również specjalne zabezpieczenie anty oparzeniowe w postaci przycisku, które należy odblokować, gdy chcemy uzyskać wodę o temperaturze większej niż 38 stopni. Dzięki specjalnej konstrukcji bateria termostatyczna nie nagrzewa się podczas użytkowania.

Termostat pozwala utrzymywać stałą, niezmienną temperaturę wody podczas natrysku, co przekłada się pozytywnie także na komfort natrysku – nie musimy obawiać się nagłej zmiany temperatury wody, gdy ciśnienie w instalacji wodnej się zmieni. Pozytywnie wpływa to na komfort natrysku, gdyż nie doznamy w trakcie prysznica nagłej, często szokującej, zmiany temperatury wody.

To właśnie bezpieczeństwo jest kluczową korzyścią, jaką daje nam bateria termostatyczna – precyzja w ustawianiu temperatury wody oraz specjalne zabezpieczenie anty oparzeniowe (przycisk blokujący przy temperaturze 38 stopni) sprawiają, że bateria z termostatem jest wygodna i bezpieczna dla osób starszych oraz dzieci. Należy jednak pamiętać, że w przypadku seniorów borykających się z bolesnościami dłoni należy określić, czy obsługa pokręteł baterii będzie komfortowa i bezproblemowa.

Zastosowanie termostatu przynosi także korzyści finansowe i ekologiczne. Szybkie działanie baterii (szczególnie w najlepszych modelach) sprawia, że w wyniku oczekiwania na dopływ wody o pożądanej temperaturze, marnuje się jej znacznie mniej, co przekłada się na niższe rachunki za wodę. Regulator przepływu pozwala także dużo precyzyjniej ustawić pożądanej ciśnienie wody, co pozwala na kolejne oszczędności. Najlepsze, specjalnie zaprojektowane w filozofii eco baterie pozwalają zmniejszyć zużycie wody nawet o 50 procent.

Bateria z termostatem cechuje się także bardzo ciekawym, nowoczesnym wzornictwem. W parze z ich niezwykłymi walorami praktycznymi idzie przemyślany, minimalistyczny wygląd, który doskonale wpasuje się w każdą łazienkę.