(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');

Nieduża kabina - duże problemy

Problemem powszechnie występującym w wielu polskich łazienkach jest ograniczona przestrzeń. Łazienki w mieszkaniach najczęściej nie są dużymi pomieszczeniami kąpielowymi, jakie znamy z filmów, czy reklam. Większość Polaków musi zatem myśleć o oszczędnym, ale wciąż wygodnym, zagospodarowywaniu miejsca dostępnego w łazience. 

Problem dostępnej przestrzeni dotyczy także kabiny prysznicowej. Mało kto może pozwolić sobie na naprawdę dużą kabinę natryskową z prawdziwego zdarzenia. Nieduże kabiny prysznicowe o półokrągłych lub kwadratowych kształtach krępują swobodę i wymagają ostrożności podczas kąpieli. W związku z tym żaden dodatkowy element wyposażenia kabiny nie może zajmować zbyt wiele miejsca. Nawet, jeżeli lokator dysponuje większą kabiną prysznicową, to nie chciałby ograniczać wolnej przestrzeni manewrowej na zbyt duże elementy, które mogą pozbawić go komfortu wynikającego z posiadania przestronnej kabiny. 

Kąpiel pod prysznicem może kojarzyć się dwojako. Dla jednych to porcja porannego orzeźwienia, która stawia na nogi i pozwala dobrze zacząć dzień, dla innych zaś zwieńczenie codziennych zajęć, czas relaksu i odpoczynku po całym dniu pracy. Niezależnie od tego, zawsze powinna to być chwila kojarząca się z komfortem i przyjemnością! Niezależnie także od wieku i sprawności fizycznej.

Dla wielu osób korzystanie z natrysku byłoby znacznie wygodniejsze w pozycji siedzącej. Dotyczy to zarówno osób starszych, osób nie w pełni sprawnych, jak i osób borykających się z dolegliwościami po operacjach lub wypadkach. Taka potrzeba może pojawić się niezależnie od wieku. W przypadku seniorów korzystanie z natrysku w pozycji siedzącej bywa szczególnie wskazane – jest wygodniejsze, wymaga mniejszego wysiłku, zapobiega poślizgnięciu oraz ułatwia higienę niektórych części ciała. W tym momencie jednak często pojawia się problem – czy siedzisko pod prysznic zmieści się w niedużej kabinie prysznicowej?

Siedzisko pod prysznicem - jakie są możliwości?

Do większości kabin prysznicowych z powodzeniem można wstawić stołek pod prysznic, jednak takie rozwiązanie nie odpowiada każdemu. Alternatywą dla stołka może być krzesło pod prysznic, jednak tutaj ponownie pojawia się problem przestrzeni – pełnowymiarowe krzesło prysznicowe najczęściej zajmuje zbyt dużo miejsca i krępuje ruchy. Alternatywą dla tych rozwiązań jest siedzisko pod prysznic montowane do ściany. Takie siedzisko jest nie tylko kompaktowe (choć znajdziemy również duże gabarytowo modele), ale także składane, dzięki czemu pozwala szybko zaoszczędzić miejsce pod prysznicem.

Producenci siedzisk prysznicowych oferują wiele praktycznych modeli różniących się wyglądem, dodatkowymi funkcjami oraz także wymiarami. Dobrze dobrane siedzisko naścienne pozwala wygodnie korzystać z kąpieli pod prysznicem i czuć się bezpiecznie. Warto zadbać o solidny montaż siedziska, który wyraża się w dobraniu wysokiej jakości kołków i śrub montażowych oraz wykonaniu poprawnego montażu. Tylko solidnie, stabilnie zamontowane do ściany siedzisko prysznicowe pozwoli osiągnąć komfort psychiczny i w pełni oddać się przyjemności kąpieli. 

Kluczowy dla komfortu jest dobór siedziska o odpowiednich wymiarach, odpowiednich do wielkości kabiny prysznicowej. Posiadacze niedużych kabin prysznicowych nie pozostają tutaj bez wyboru i z pewnością znajdą odpowiedni dla siebie model. W ofercie sklepu z wyposażeniem łazienki dla seniora lub osoby niepełnosprawnej znaleźć można zarówno modele przede wszystkim praktyczne, jak i takie, które cechują się również świetnym, nowoczesnym wzornictwem dopasowanym do aktualnych trendów łazienkowych. Niezależnie od wielkości kabiny prysznicowej, zawsze warto wybierać siedziska prysznicowe, które posiadają atest oraz wskazaną wytrzymałość na obciążenia. Nie warto ryzykować swojego bezpieczeństwa kupując siedzisko prysznicowe niewiadomego pochodzenia. Siedzisko pod prysznic może być inwestycją na wiele lat, dlatego warto postawić na sprawdzonych, renomowanych producentów wyposażenia łazienki dla niepełnosprawnych czy seniorów.

Siedziska pod prysznic - kompaktowe modele do niewielkich kabin.

Jedną z propozycji siedziska pod prysznic montowanych na ścianie, które zmieści się w niewielkiej kabinie prysznicowej jest bardzo popularny model z oferty niemieckiej firmy Meyra – siedzisko składane Mobalux. Cechuje się ono bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości, wysoką estetyką wykonania oraz trwałością. Siedzisko posiada antypoślizgowe wykończenie oraz wiele otworów drenażowych, które szybko odprowadzają wodę. W komplecie z siedziskiem klient otrzymuje zestaw montażowy (siedzisko gotowe do montażu). Satysfakcjonująca jest również wytrzymałość siedziska na obciążenie, która wynosi 130 kg. Siedzisko ma bardzo kompaktowe wymiary – 32 na 24cm, dzięki nie zajmuje wiele miejsca pod prysznicem. 

Siedzisko pod prysznic składane Mobalux

Na uwagę zasługuje również popularne siedzisko z linii produktów Deante VITAL. Cechuje się ono bardzo dobrym wykonaniem i eleganckim wyglądem, a zastosowane tworzywo WPC do złudzenia przypomina prawdziwe drewno. Urzekająca lekkość formy cieszy oko, a jakość wykonania zapewnia pozytywne wrażenia z użytkowania. Wymiary siedziska to tylko 30 na 30cm, dzięki czemu jest to świetna propozycja do naprawdę małych kabin prysznicowych. Siedzisko charakteryzuje się maksymalnym obciążeniem wynoszącym 130kg. Na uwagę zasługuje także niewidoczny system mocowania. Siedzisko Deante VITAL to z pewnością pozycja godna zainteresowania klientów ceniących sobie w łazience elegancję. 

Siedzisko pod prysznic Deante Vital

W ofercie firmy Deante znajdziemy także białe siedzisko o zbliżonych, acz nieco większych gabarytach (33,8 na 34,8cm) dla osób, którym tworzywo przypominające drewno nie przypadnie do gustu.

Siedzisko uchylne pod prysznic Deante Vital

Siedzisko pod prysznic Besco Active to propozycja skierowana do zwolenników nowoczesnego designu. Bardzo ciekawe, minimalistyczne wzornictwo to niewątpliwa zaleta tego siedziska, dzięki której doskonale komponuje się ono z pozostałymi elementami wyposażenia nowoczesnej łazienki. Cieszy również sposób montażu zakrywający wszelkie punkty montażowe i śruby. Lekko wygięty kształt siedziska podnosi komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Siedzisko prysznicowe Besco Active charakteryzuje się wysoką wytrzymałością (dopuszczalne obciążenie do 150kg) oraz kompaktowymi wymiarami – szerokością 37cm i głębokością 32cm. 

Siedzisko prysznicowe Besco Active

Innym produktem, który cechuje się nowoczesnym wzornictwem, jest siedzisko prysznicowe z oferty firmy Stella. Podobnie jak poprzednik, siedzisko Stella ma 37cm szerokości, jednak jest głębsze – głębokość tego modelu wynosi 33cm. W tym przypadku dopuszczalne obciążenie maksymalne jest nieco mniejsze (120 kg), jednak uwagę przykuwa atrakcyjna forma siedziska i eleganckie, chromowane elementy montażowe. Jakość wykonania siedziska stoi na wysokim poziomie – odpowiednio profilowany kształt siedziska podnosi komfort użytkowania i zwiększa bezpieczeństwo, a śnieżnobiały kolor cieszy oko użytkownika. Producent dostarcza siedzisko w komplecie z zestawem montażowym.

Siedzisko pod prysznic Stella

Podsumowanie

Niewielkie rozmiary kabiny prysznicowej nie stanowią przeszkody dla zastosowania składanego, montowanego do ściany siedziska pod prysznic. Producenci wyposażenia łazienkowego stworzyli praktyczne oraz wpadające w oko modele, które cechują się trwałością oraz wysokim poziomem komfortu. Posiadając niedużą kabinę nie musimy zatem rezygnować z przyjemności kąpieli pod prysznicem w pozycji siedzącej. Nie musimy również wydawać dużych kwot, aby kupić dobrze wyglądające, a przy tym niezawodne siedzisko pod prysznic. 

Naścienne siedzisko prysznicowe pozwala podnieść nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo kąpieli – czy to osoby młodej, czy seniora. Należy pamiętać, że w przypadku tego typu produktu kluczowe znaczenie ma solidny montaż na wysokości odpowiedniej dla użytkownika – siedząc na siedzisku powinien on stopami dosięgać ziemi. Doskonałym uzupełnieniem naściennego siedziska prysznicowego mogą być uchwyty ułatwiające siadanie i wstawanie z siedziska.

zadzwon do nas
Potrzebujesz porady?
Jeżeli chcieliby Państwo o coś zapytać – zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Z radością poznamy Państwa potrzeby i pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania. Jesteśmy po to, by Państwu pomóc!
Jeżeli chcieliby Państwo o coś zapytać – zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Z radością pomożemy Państwu znaleźć najlepsze rozwiązania!

609-382-635

Czynne pn-pt: 9:00-17:00

Udostępnij wpis

Napisz wiadomość

Wyślij wiadomość

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');