(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');

Węże prysznicowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Wąż prysznicowy

Wąż do prysznica to z pozoru mało istotny element wyposażenia łazienki, a przecież jego zadanie jest kluczowe dla możliwości korzystania z natrysku. To dzięki wężowy prysznicowemu zmieszana w baterii woda dostaje się do słuchawki prysznicowej.

Wielu klientów nie zwraca uwagi na jakość węża natryskowego, traktując go jako wyposażenie mniejszej wagi. Tymczasem szybko może się okazać, że wybór najtańszego węża kiepskiej jakości zaskoczy nas w najmniej oczekiwanej sytuacji. Uważa się, że wąż prysznicowy to najbardziej awaryjny element armatury.

Nieprzyjemnej niespodzianki w postaci przeciekającego węża można z łatwością uniknąć wybierając wąż prysznicowy wysokiej jakości. Warto zapewnić sobie spokój na długi czas wybierając wąż prysznicowy wysokiej jakości.

Wąż prysznicowy, który ma być niezawodny i trwały, musi być wykonany z solidnych materiałów. Jest on, bowiem często narażony na uszkodzenie przez nadmierne szarpanie, pociągnięcia i inne czynności. W konsekwencji może on zostać uszkodzony i zacząć przeciekać. Wąż prysznicowy szybciej się zużywa także wtedy, gdy w instalacji wodnej panuje niestabilne ciśnienie. Jego żywotność zmniejsza także zginanie i skręcanie – dlatego najlepsze węże prysznicowe posiadają zabezpieczenie przed skręcaniem się.

Za najbardziej trwałe węże prysznicowe powszechnie uważa się modele wykonane w oplocie metalowym. Producenci oferują także węże prysznicowe w niezwykle eleganckim oplocie wykonanym z tworzywa sztucznego.

Oplot metalowy jest materiałem najpopularniejszym i zarazem najbardziej odpornym na wszelkie uszkodzenia. Jest on także bardziej odporny na wszelkiego rodzaju zgięcia. Węże prysznicowe w oplocie z tworzywa sztucznego są miękkie i bezpieczniejsze dla delikatnych powierzchni wanien, czy brodzików. Dużym plusem węży w oplotach z tworzyw sztucznych jest szeroki wybór kolorystyki. Węże prysznicowe w oplocie z tworzywa sztucznego mogą być także wykonane w kolorystyce imitującej chrom, dzięki czemu prezentują się bardzo elegancko i pasują do armatury. Ponadto ich gładka powierzchnia ogranicza ilość gromadzących się zabrudzeń i ułatwia czyszczenie.

Wybierając wąż prysznicowy należy zwrócić uwagę na jego długość i wybrać taki, który pozwoli z łatwością korzystać z natrysku. Kluczowa jest, zatem jego długość – musi być optymalna i dostosowana do wielkości kabiny czy wanny. Zbyt długi wąż do prysznica będzie skutkował zwijaniem, skręcaniem się węża, a jego nadmiar będzie nie tylko niewygodny, ale także kłopotliwy – nie raz przewróci środki kosmetyczne, a w najgorszym wypadku porysuje wannę lub brodzik. Wąż prysznicowy nie może też być zbyt krótki, ponieważ wtedy korzystanie z niego będzie trudne i niepraktyczne. Warto, zatem wybrać wąż o odpowiedniej długości, wyposażony w zabezpieczenie przed skręcaniem.

Na rynku znajdziemy również węże rozciągliwe. Warto także sprawdzić, czy wybrany przez nas wąż do prysznica będzie pasował do baterii i słuchawki – choć producenci na ogół stosują standardowe gwinty. W większości baterii i węży prysznicowych występują złącza

window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');