Idea nasadki na sedes

Celem montażu nasadki na muszlę toaletową jest ułatwienie korzystania z toalety osobom o zmniejszonej sprawności ruchowej. Kilku, a niekiedy kilkunastocentymetrowe podwyższenie oraz odpowiednie nachylenie pozwala na znacznie wygodniejsze wstawanie z sedesu. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiet w ciąży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Nakładka na sedes to często niezbędny element wyposażenia łazienki dla osób, które przeszły operacje stawów biodrowych lub kolanowych.

Nasza klientka, sympatyczna mieszkanka Łodzi, w ubiegłym roku przeszła skomplikowaną operację kolana, po której boryka się z dolegliwościami bólowymi, które pojawiały się także w przypadku korzystania z toalety. Zgłosiła się do naszej firmy z prośbą o zaproponowanie rozwiązania tego problemu. Kilka dni później udaliśmy się do mieszkania klientki, aby pokazać kilka modeli nakładek oraz dopasować do miski sedesowej. Wybór padł na nakładkę podwyższającą Etac Hi-Loo Fixed.

Opakowanie i montaż

Nasadka firmy Etac jest zapakowana w proste, aczkolwiek praktyczne opakowanie kartonowe, a zawartość pudełka jest w pełni zabezpieczona przed uszkodzeniami w transporcie. Wraz z produktem otrzymujemy czytelną, intuicyjną instrukcję montażu w formie obrazkowej. Montaż nasadki jest nieskomplikowany. Producent zadbał o to, aby wszystkie elementy niezbędne do montażu znalazły się w zestawie w nakładką.

Rozstaw otworów montażowych jest regulowany, a przed przesuwaniem się elementu montażowego zabezpieczają specjalne antypoślizgowe podkładki. Przykręcenie podstawy nakładki do muszli zajmuje niewiele czasu. Po odpowiednim dokręceniu specjalnych nakrętek (w zestawie) element ten trzyma się muszli pewnie i stabilnie, zabezpieczając ją przed przesuwaniem się. Podstawa montażowa służy również do zamocowania poręczy.

Jakość wykonania

To co charakteryzuje nakładkę Etac Hi-Loo Fixed, podobnie jak inne produkty firmy Etac, to bardzo wysoka jakość wykonania oraz dbałość o najmniejsze elementy. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jakość zastosowanych materiałów - nakładka jest solidna i trwała, dzięki czemu użytkownik będzie mógł z niej korzystać przez długi czas. Jakość materiałów odczujemy także podczas korzystania z nakładki - podczas siadania nie usłyszymy żadnych trzasków, skrzypień czy pisków.

Składane podłokietniki zostały bardzo wygodnie, ergonomicznie wyprofilowane dzięki czemu pasują do kształtów dłoni. Producent zadbał, aby poręcze były miłe w dotyku, a także przeciwpoślizgowe. Korzystanie z poręczy nie sprawia żadnych problemów - użytkownik może czuć się pewnie i stabilnie, a gdy poręcze nie są potrzebne mogą zostać odchylone do tyłu.

Producent zastosował materiały o jaskrawych barwach do oznaczenia części, które spełniają określone funkcje. Dla przykładu zatrzaski umożliwiające demontaż nakładki (bez demontażu podstawy mocującej) zostały wykonane w kolorze pomarańczowym, dzięki czemu od razu rzucają się w oczy. Możliwość demontażu nasadki jest bardzo ważna, gdyż znacznie ułatwia czyszczenie. 

Nakładkę łatwo utrzymywać w czystości, dzięki możliwości szybkiego demontażu.

Wrażenia z użytkowania

Po kilku miesiącach użytkowania nasza klientka jest bardzo zadowolona, a jej komfort korzystania z toalety znacznie się podniósł. Podwyższenie toalety znacznie ułatwiło codzienne czynności, a szczególnie problematyczne wstawanie stało się niezwykle proste za sprawą odpowiedniego nachylenia nakładki oraz dodatkowych poręczy. Duży wpływ na pozytywne wrażenia z użytkowania ma także zaufanie do produktu, które zawdzięczać można faktowi, że jest on solidny, stabilnie zamontowany i przyjemny w użytkowaniu.

Nakładka Etac Hi-Loo Fixed w toalecie naszej klientki

Podsumowanie

Etac Hi-Loo Fixed to produkt solidny, wykonany z najlepszych materiałów, praktyczny oraz bezpieczny. To kolejny produkt szwedzkiej firmy Etac, który z czystym sumieniem możemy polecić klientom oczekującym od pomocy łazienkowych eleganckiego wykonania oraz wyłącznie pozytywnych wrażeń podczas użytkowania. Korzystając z nakładki na sedes Etac Hi-Loo Fixed można wręcz zapomnieć o tym, że korzysta się z jakiejkolwiek pomocy łazienkowej.

Nakładkę możecie Państwo nabyć w naszym sklepie klikając w link.

Udostępnij wpis