(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');
Uchwyt uchylny do WC 80cm - stal nierdzewna, 25mm

Uchwyt uchylny do WC 80cm - stal nierdzewna, 25mm

Kod produktu: UUWC - 8 INOX ø 25

dostępne od ręki
niezwłocznie

352,00 zł brutto

 • Bezpieczne płatności

  Szyfrowanie płatności zapewnia bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji. Szybkie zaksięgowanie wpłaty przyśpiesza realizację zamówienia.

 • Rabaty i dofinansowania do 95%!

  Zdobądź nawet do 95% dofinansowania na zakup wanny z drzwiami! Doradzimy Ci w jaki sposób możesz to zrobić. Kliknij tutaj po więcej szczegółów.

 • Do 10 lat gwarancji

  Nie musisz się obawiać – oferowane przez nas produkty objęte są wieloletnią gwarancją producenta.

 • Łatwe odstąpienie od umowy

  Bez podawania przyczyny i zbędnego tłumaczenia.

 • Darmowa dostawa od 500 zł*

  Zrób zakupy za 500 zł, aby nie płacić za dostawę zamówionych produktów. Nie dotyczy produktów ceramicznych, luster, produktów wymagających dostawy paletowej.*

zadzwon do nas
Potrzebujesz porady?
Jeżeli chcieliby Państwo o coś zapytać – zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Z radością poznamy Państwa potrzeby i pomożemy znaleźć najlepsze rozwiązania. Jesteśmy po to, by Państwu pomóc!
Jeżeli chcieliby Państwo o coś zapytać – zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Z radością pomożemy Państwu znaleźć najlepsze rozwiązania!

609-382-635

Czynne pn-pt: 9:00-17:00

 

Szczegółowy opis produktu

Uchwyt uchylny do WC 80cm dla osób niepełnosprawnych

Poręcz uchylna ułatwiająca korzystanie z toalety - opis produktu

Uchwyty uchylne do WC to ogromne udogodnienie przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku. Jego zadaniem jest przede wszystkim ułatwienie transferu metodą boczną z wózka na sedes, z dowolnej strony. Sprawdzi się także jako punkt podparcia dla osób o mniejszej sprawności fizycznej, borykających się z problemami z poruszaniem się, wstawaniem i siadaniem, np. na skutek wypadków lub przebytych operacji. 

Montaż poręczy uchylnej pozwala podnieść bezpieczeństwo użytkownika oraz komfort wykonywania codziennych czynności. Pomoże utrzymać równowagę, podeprzeć się czy usiąść. Możliwość składania jest bardzo praktyczna, umożliwia oszczędzenie miejsca w łazience oraz wygodniejsze korzystanie z toalety.

Uchwyty uchylne spotykane są najczęściej w miejscach użyteczności publicznej, placówkach zdrowia i opieki, domach pomocy społecznej, ale z powodzeniem można z nich korzystać także w mieszkaniach.

Poręcze opuszczane z naszej oferty zostały wykonane z wysokogatunkowych, solidnych oraz bezpiecznych dla zdrowia materiałów. Potwierdza to atest wydany przez Państwowy Zakład Higieny. W zestawie z uchwytem uchylnym klient otrzymuje komplet montażowy, który pozwala trwale zamontować uchwyt na ścianie. Maksymalne dopuszczalne obciążenie uchwytu wynosi 120kg. Istnieje możliwość zamówienia uchwytu uchylnego wolnostojącego (montowanego do podłogi) lub z dodatkową podpórką.

Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie – uchwyty są gładkie i przyjemne w dotyku. Do produkcji zastosowano stal węglową (uchwyty uchylne białe, malowane proszkowo) lub stal nierdzewną kwasoodporną o eleganckim, połyskującym wykończeniu. Gładka powierzchnia uchwytu ogranicza gromadzenie się zanieczyszczeń oraz ułatwia pielęgnację. Uchwyt prosty może być także dezynfekowany za pomocą takich środków jak Incidin Plus, Incidur, Medi-Sept.

Poręcze uchylne dla osób niepełnosprawnych występują w wielu długościach, o średnicy 25 lub 32mm. Długość poręczy należy dobrać do rozmiaru posiadanej miski sedesowej oraz indywidualnych preferencji. Średnica uchwytu ma znaczenie praktyczne - w przypadku osób o większych dłoniach wygodniejsza będzie większa średnica.

Jaki uchwyt do WC dla osoby niepełnosprawnej wybrać?

Wyposażając domową strefę WC można zamontować uchwyty według własnych preferencji, możliwości i potrzeb. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie przemyśleć umiejscowienie uchwytów oraz odpowiedzieć sobie na pytanie o problemy, które uchwyty mają rozwiązywać. Uchwyty uchylne pomogą przede wszystkim siadać oraz wstawać z sedesu (w przypadku osób starszych) lub przesiąść się z wózka. Nie powinny być zbyt duże, aby nie ograniczały wolnej przestrzeni w łazience i umożliwiały swobodne przemieszczanie się. Wybierając uchwyt uchylny do WC należy pamiętać o:

Zmierzeniu długości miski sedesowej,

Dobraniu poręczy uchylnej która będzie wystawać 15cm przed krawędź miski,

Górna krawędź pochwytu powinna znajdować się 28cm nad krawędzią deski sedesowej,

Sprawdzeniu podłoża, do którego uchwyt ma zostać zamontowany,

Doborze uchwytu, który zapewni maksymalne bezpieczeństwo.

Najważniejsze zalety poręczy uchylnej dla osoby niepełnosprawnej:

Możliwość składania umożliwiająca transfer metodą boczną i oszczędzanie miejsca w łazience,

Gotowy do montażu uchwyt (zestaw montażowy w komplecie),

Gładka powierzchnia i brak ostrych krawędzi,

Łatwość utrzymania w czystości, możliwość dezynfekcji,

Wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo potwierdzone atestem PZH oraz certyfikatami,

Trwała, solidna konstrukcja gwarantująca wieloletnie użytkowanie,

Bezpieczeństwo – wytrzymałość do 120kg, 

10-letnia gwarancja producenta,

Instrukcja montażu w zestawie.

Specyfikacja techniczna

Dlugość (cm):
80 cm
Średnica uchwytu:
25mm
Maksymalne obciążenie (kg):
120
Typ uchwytu:
Uchylny
Kolor uchwytu:
Stal nierdzewna
Sposób montażu:
Przykręcany
Maskownice:
Nie
Materiał:
Stal nierdzewna
Gwarancja:
10 lat
Podparcie podłogowe:
Nie

Akcesoria

Pozostali kupili również

Zobacz również