Uchwyty uniwersalne

Filtrowanie   Sortowanie  
Marka
Maksymalne obciążenie (kg)
Kolor uchwytu
Średnica uchwytu
Maskownice
Sposób montażu
Typ uchwytu

Aktywne filtry

Resetuj wszystkie filtry

Uchwyty uniwersalne

Poręcze i uchwyty łazienkowe pozwalają ułatwić codzienne czynności i odzyskać swobodę łazience. Uchwyty proste i uchwyty kątowe to najbardziej uniwersalne uchwyty dla osób niepełnosprawnych, które mogą się sprawdzić w dosłownie każdym miejscu łazienki przy umywalce, pod prysznicem czy w pobliżu wanny. Do ich montażu nie potrzeba specjalnej wiedzy ani umiejętności. Wystarczy przykręcić lub przykleić je do ściany w dogodnym, odpowiednim dla siebie miejscu. Dzięki temu uchwyty uniwersalne to jeden z najszybszych i najłatwiejszych sposobów na doraźne poprawienie komfortu korzystania z łazienki.

Uchwyty i poręcze łazienkowe – pomoc w każdym miejscu łazienki

Uchwyty uniwersalne proponujemy osobom, które nie wymagają specjalistycznych uchwytów dostosowanych do konkretnych miejsc i które z racji swojej konstrukcji powinny być zamontowane w określony sposób. Dlatego najczęstszym wyborem naszym klientów są uchwyty proste. Poręcze proste mają to do siebie, że doskonale będą spełniać swoją funkcję niezależnie od umiejscowienia. Mogą wspierać dokładnie te czynności, z którymi problem ma użytkownik, dzięki możliwości zamontowania pod dowolnym kątem.

Podobne właściwości cechują uchwyty kątowe. Te mogą zapewniać swobodę i samodzielność w wannie (zamontowane pośrodku ułatwią siadanie i wstawanie z siedziska), obok muszli toaletowej (umieszczone na ścianie umożliwiają transfer z wózka lub wstawanie z sedesu), czy pod prysznicem.

Uchwyty przyklejane – uniwersalne i proste w montażu

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rewelacyjne uchwyty uniwersalne dla osób niepełnosprawnych i seniorów produkowane przez szwedzką firmę ETAC. Uchwyty cechują specyficzne kształty (dopasowane do ludzkich dłoni) oraz fakt, że mogą zostać przyklejone do ściany za pomocą specjalnej kotwy chemicznej (w zestawie). Pozwala to do minimum ograniczyć ilość prac niezbędnych do montażu uchwytu. Uchwyt przyklejany można łatwo zdemontować, a po jego zdjęciu na ścianie nie pozostaną nieestetyczne dziury.

Uchwyty uniwersalne - pomysłowe i praktyczne

Rewelacyjne uchwyty z serii Deante VITAL to produkty bardzo pomysłowe i innowacyjne. Pełnią one jednocześnie rolę uchwytów dla seniorów lub osób niepełnosprawnych oraz praktycznych dodatków łazienkowych półek czy wieszaków. Dzięki temu doskonale maskują swoje główne przeznaczenie i nie rzucają się w oczy nie każdy odwiedzający nasz dom musi wiedzieć, że borykamy się z dolegliwościami ruchowymi. Wysoka jakość wykonania i zastosowane materiały sprawiają, że uchwyty są po prostu ładne i stanowią subtelne uzupełnienie łazienkowej dekoracji.

Regulowane uchwyt FLEX – uchwyt dla seniora na życzenie!

Warto zwrócić również uwagę na uchwyty uniwersalne dla osób niepełnosprawnych ETAC FLEX, które mogą zostać nie tylko zamontowane na dwa sposoby (przykręcone lub przyklejone), ale także umożliwiają ustawienie pod niemal dowolnym kątem, idealnie do potrzeb użytkownika. Uchwyty proste ETAC FLEX można łączyć także w uchwyty kątowe. Dzięki wyjątkowej konstrukcji idealnie dopasowują się do kształtów dłoni oraz minimalizują ryzyko wyślizgnięcia się np., gdy uchwyt jest mokry.