(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Parawany nawannowe

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Cena
  • 880,00 zł - 1 350,00 zł

Strona montażu
Szerokość (mm)
Wysokość (mm)
Rodzaj parawanu
Pasuje do wanny
Sposób montażu

Aktywne filtry

Parawany nawannowe – kabina prysznicowa w Twojej wannie!

W małych łazienkach trudno o wygospodarowanie odpowiedniej ilości miejsca na montaż kabiny prysznicowej oraz wanny. Wobec tego klienci najczęściej decydują się na wybór jednego z tych rozwiązań. Tymczasem prostym sposobem można mieć jedno i drugie, wybierając wannę z parawanem nawannowym.

Parawan nawannowy składany umożliwia stworzenie strefy prysznicowej w Twojej wannie. Solidna, wykonana z hartowanego szkła szyba o grubości 4-6mm jest bezpieczna i niezawodna, a dzięki pokryciu specjalną nanopowłoką jest także łatwa do utrzymania w czystości. Wyposażając wannę w parawan nawannowy oraz zestaw natryskowy z deszczownicą można bez przeszkód cieszyć się posiadaniem wanny i kabiny prysznicowej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wiele modeli parawanów nawannowych czołowych producentów, które są cieszą się uznaniem użytkowników.

Parawan na wannę – na co zwrócić uwagę?

Jednym z pierwszych czynników, na które zwraca uwagę większość osób jest grubość tafli szkła wykorzystanej do produkcji parawanu. Grubość szkła hartowanego w parawanie nawannowym to, w zależności od modelu, od 4 do 6mm. Jest to absolutnie wystarczająca grubość, aby parawan był bezpieczny i trwały. Korzystając z parawanu należy oczywiście uważać, aby nie uderzać w szybę metalowymi przedmiotami.

Wybierając parawan nawannowy należy przede wszystkim określić jego długość. Jest ona zależna w pierwszej kolejności od wymiarów posiadanej wanny oraz ilości wolnej przestrzeni dostępnej w łazience. Producenci oferują parawany jedno, jak i dwu-, a nawet trzyskrzydłowe w zależności od wymiaru oraz sytuacji w łazience. Parawan nie musi znajdować się na całej długości wanny, aby skutecznie chronił łazienkę przed zachlapaniem. Nie można zapominać, że parawan parawan powinien móc zostać złożony do środka wanny.

Parawany nawannowe w większości są składane, co pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience oraz nie ogranicza możliwości korzystania z wanny. W przeciwieństwie do ścianki stałej, parawan nawannowy składany zawsze można złożyć, aby np. wykąpać dziecko lub włożyć coś do wanny. Parawany nawannowe w znakomitej większości przypadków posiadają zawiasy umożliwiające składanie ich do środka, jak i na zewnątrz wanny. Dodatkowym atutem jest zawias unoszony, który ułatwia składanie parawanu oraz chroni powierzchnię wanny przed zarysowaniem.

Aby korzystanie z parawanu nawannowego było prostsze należy zwrócić uwagę na zastosowanie przed producenta specjalnej powłoki ułatwiającej czyszczenie i ograniczającej gromadzenie się osadów z wody. Można je znaleźć w parawanach na wannę czołowych producentów.

Parawan nawannowy – lewy czy prawy?

Niektóre z oferowanych parawanów są uniwersalne i można je zamontować zarówno z lewej, jak i prawej strony wanny. Istnieją jednak modele, które są produkowane w określonym wariancie – lewym lub prawym. Wybór strony parawanu nawannowego zależy od umiejscowienia baterii, natrysku lub wyposażenia łazienki znajdującego się obok wanny. O poradę przy wyborze odpowiedniego parawanu na wannę możesz poprosić obsługę naszego sklepu.