(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.defer=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-M6VNB3S');
window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-90851268-1');

Wanny z drzwiami

Filtrowanie   Sortowanie  

Aktywne filtry

Strona drzwiczek
Zintegrowane siedzisko
Rozmiar wanny

Aktywne filtry

Wanny z drzwiami – wygodna kąpiel niezależnie od wieku.

Wanna otwierana to produkt cieszący się coraz większą popularnością. Rosnąca świadomość pozwala patrzeć w przyszłość i przewidywać wynikające z niej potrzeby, także w zakresie dostosowania łazienki do niższej sprawności ruchowej. Dla większości osób klasyczna wanna wraz z wiekiem staje się niepraktyczna, a czasami nawet niebezpieczna. Osoby, które nie chcą rezygnować z możliwości kąpieli, także z wykorzystaniem solanek czy ziół, coraz częściej wanna z drzwiczkami zastępuje u nich stare wanny.

Wanna z drzwiami czy niska wanna dla seniora – co wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wystarczy, aby wanna z drzwiami była znacznie niższa od tradycyjnej i posiadała siedzisko. Teoretycznie wchodzenie do niej jest znacznie prostsze, a do tego na czas kąpieli można wygodnie usiąść. Jednak w praktyce taka wanna z drzwiczkami jest znacznie płytsza, a siedzisko jest osadzone bardzo nisko, co powoduje trudności ze wstawaniem. Do tego znacznie łatwiej zachlapać łazienkę. Taka wanna z drzwiami rozwiązuje tylko część problemu. W przypadku wanien z drzwiami ułatwione jest nie tylko wchodzenie i wychodzenie, ale także kąpiel w pozycji siedzącej. Na poprawę bezpieczeństwa ma wpływ także antypoślizgowe dno jakie posiada wanna otwierana.

Wanna z drzwiczkami, z siedziskiem czy bez – jaką wannę wybrać?

Wybór wanny powinien być przemyślaną decyzją, ponieważ wanna otwierana to inwestycja na wiele lat. W takim przypadku cena nie powinna być kluczowym kryterium wyboru, ponieważ wybrana wanna z drzwiczkami musi być przede wszystkim praktyczna i adekwatna do potrzeb użytkownika.

Model najbardziej uniwersalny to wanna otwierana typu leżącego, do której w każdej chwili można włożyć dodatkowe siedzisko, ławeczkę lub taboret. Dodatkowo można urządzić w niej kabinę prysznicową, montując parawan nawannowy. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie w domach wielopokoleniowych.

Seniorzy i osoby o zmniejszonej sprawności ruchowej, szczególnie po operacjach stawów biodrowych lub kolanowych, znacznie lepiej będą czuły się w wannie z siedziskiem. Odpowiednia wysokość siedziska (około 45cm) pozwala wygodnie i bezpiecznie wstawać po skończonej kąpieli. Najwyższa jakość wykonania pozwala także na korzystanie z kąpieli uzdrowiskowych w zaciszu domowej łazienki.

Wanna otwierana – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Patrz na detale i myśl o przyszłości – pomoże Ci w tym także fachowe doradztwo sprzedawcy. Zwróć uwagę na takie szczegóły jak antypoślizgowa powierzchnia dna, szerokość drzwi, wysokość siedziska oraz czy wanna z drzwiczkami jest kompletna. Warto poprosić o poradę i przemyśleć wybór konkretnego modelu.
Wanna z drzwiami dla seniora powinna być przede wszystkim źródłem satysfakcji i spokoju, dlatego tak ważna jest jej trwałość i niezawodność. Ta jest możliwa do uzyskania dzięki zastosowaniu solidnych, bezpiecznych materiałów, jak np. tworzywa GFK. Warto zwrócić uwagę na to, czy wanna z drzwiami jest atestowana, aby mieć pewność, że jest ona bezpieczna dla zdrowia. W najlepszych wannach można korzystać z kąpieli solankowych czy nawet borowinowych. Kolejnym ważnym kryterium wyboru jest czas trwania gwarancji. Warto znaleźć opinie dotyczące wanien z drzwiami danego producenta i zapoznać się z jego rekomendacjami.